Go-Giver. Lider-Rozdawca

Krótka opowieść o tym, co w biznesie jest najważniejsze

Go-Giver. Lider-Rozdawca
Ocena książki: 4 (1 głosów)

Bob Burg i John David Mann w swojej doskonałej książce Go-Giver. Lider-Rozdawca. Krótka opowieść o tym, co w biznesie jest najważniejsze przekonują, że wiarygodnie opowiedziana historia może przekazać wartościowe idee. Przedstawiają w niej równie wciągającą historię firmy zmagającej się z problemami i młodego ambitnego menedżera próbującego przewodzić jej w trakcie podejmowania strategicznej decyzji.

Peewna firma Allen & Augustine od dziesięcioleci zajmuje się produkcją wysokiej jakości krzeseł. Pracownicy tej firmy są dumni ze swojej pracy i lojalni wobec jej właścicieli i zarządu. Jednak ta niezwykle szanowana firma znalazła się na rozdrożu. Musi zmierzyć się z trudną sytuacją gospodarczą, zagraniczną konkurencją i problemami finansowymi. W powietrzu wyczuwalna jest atmosfera niepewności, obawy, a może nawet paniki. Wtedy w spółce pojawia się Ben ze zleconym przez inną większą firmę zadaniem przekonania właścicieli i pracowników do zgody na przejęcie Allen & Augustine. Ma to uchronić producenta krzeseł przed upadkiem. Dla Bena sytuacja jest jasna – albo Allen & Augustine zostanie przejęty i zrestrukturyzowany, albo zbankrutuje i zniknie z rynku. Dlaczego więc nikt nie ulega jego argumentom, począwszy od prezesa firmy, a na szeregowych pracownikach kończąc? Czy przed decydującym głosowaniem Ben znajdzie sposób, by przekonać pracowników, będących jednocześnie akcjonariuszami? Czy Allen & Augustine przetrwa, nie tracąc swojej duszy? Śledząc drogę Bena do zrozumienia, że prawdziwy wpływ mniej zależny jest od przejmowania przywództwa niż od jego dawania, znajdziesz zaskakującą odpowiedź na te pytania.

Burg i Mann po raz kolejny rzeczowo i merytorycznie uzasadnili, że sukces odnosi ten, kto kieruje się duchem egalitaryzmu, postępuje każdego dnia zgodnie ze złotą regułą etyczną i inspiruje swoich pracowników do podejmowania decyzji wypływających z ich serc i dusz. Uwielbiam tę książkę.

Colleen Barrett, były prezes Southwest Airlines

Każdy z nas powinien postępować zgodnie z przesłaniem pięknie przedstawionym w książce Go-Giver. Lider-Rozdawca – najlepsi liderzy nie starają się postępować jak „liderzy”, oni bardziej pragną być ludźmi.

Simon Sinek, optymista, autor książki “Zaczynaj od dlaczego”

Manifest przywództwa na miarę XXI wieku przedstawiony w postaci zabawnej i wciągającej historii. Kup ją i daj każdemu
w twojej firmie!

Darren Hardy, wydawca magazynu „Success”

Bob Burg, współautor książki Go-Giver. Lider-Rozdawca. Krótka opowieść o tym, co w biznesie jest najważniejsze jest znanym mówcą motywacyjnym, który na całym świecie naucza zasad będących istotą tej książki. Osiąga znakomite wyniki jako sprzedawca. Jest także autorem Endless Referrals i Adversaries into Allies. Przez American Management Association został zaliczony do 30 najbardziej wpływowych świadomych liderów w biznesie w 2014 roku. John David Mann, drugi współautor książki, jest przedsiębiorcą i autorem zdobywających liczne nagrody książek, w tym “Czerwonego kręgu” z listy bestsellerów „New York Timesa” oraz bestselleru “The Slight Edge”. Jego napisana wspólnie
z Betsy Myers książka “Take the Lead” została uznana przez Toma Petersa i „The Washington Post” za najlepszą książkę poświęconą przywództwu w 2011 roku.

Kategoria: książki rozwój osobisty

Sprawdź, gdzie kupić "Go-Giver. Lider-Rozdawca"

Dodaj BUY.BOX do swojej strony
Dodaj BUY.BOX do swojej strony

Newsletter

Ludzie czytający książki biznesowe osiągają znacznie większe sukcesy niż pozostała część społeczeństwa. Jak podaje Thomas Corley w swojej książce Rich Habits: The Daily Success Habits Of Wealthy Individuals aż 86% ludzi odnoszących sukces czyta każdego dnia po 30 minut i to przede wszystkim książki rozwijające ich wiedzę.

Dzięki naszemu newsletterowi nie przegapisz wartościowych książek, które pomogą Ci odnieść sukces.

Nie martw się, nie wysyłamy spamu i nie sprzedajemy danych firmom trzecim. W każdej chwili możesz się wypisać.

Kursy walut

Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2018-01-19
USD 3,3994 -0,33%
EUR 4,1750 +0,21%
CHF 3,5576 +0,30%
GBP 4,7301 +0,18%
Wspierane przez Money.pl

Indeksy GPW

Money.pl - Kliknij po więcej
Giełda
GPW 2018-01-19 18:59
WIG 66897.08 +0,28%
WIG20 2601.82 +0,41%
mWIG40 5024.2 -0,00%
sWIG80 15038.42 +0,03%
Wspierane przez Money.pl

Dołącz do dyskusji

© 2017 Simply4net Sp. z o.o.