Jednominutowy Negocjator

Sztuka zawierania korzystniejszych kontraktów

Jednominutowy Negocjator
Ocena książki: 4 (2 głosów)

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że umiejętności negocjowania mają wpływ na wszystkie aspekty naszego życia, począwszy od kontraktów zawieranych w pracy poprzez relacje z bliskimi po transakcje, które zawieramy jako klienci. Większość z nas jednak wszelkimi sposobami wzbrania się przed prowadzeniem negocjacji, które kojarzą im się z poczuciem dyskomfortu, stresem, a nawet napawają lękiem. Don Hutson i George Lucas, autorzy książki Jednominutowy Negocjator. Sztuka zawierania korzystniejszych kontraktów, postanowili zmierzyć się z problemem negocjofobii.

W swojej książce autorzy przedstawiają bardzo proste, ale głęboko przemyślane podejście do negocjacji, które sprawdzi się praktycznie w każdych okolicznościach, zarówno podczas negocjacji mających charakter rywalizacji i konfrontacji, jak i tych opartych na współpracy i partnerstwie. Dzięki książce dowiesz się, jak osiągać najlepsze rezultaty za każdym razem, nie robiąc sobie jednak wrogów ani nie fundując sobie dodatkowego stresu.

Don Hutson i George Lucas w książce Jednominutowy Negocjator. Sztuka zawierania korzystniejszych kontraktów przedstawiają historię Jaya Baxtera. Jego wyniki sprzedaży przewyższają te, które osiągają pozostali handlowcy, co jednak nie chroni go od kłopotów, ponieważ generowane przez niego zyski są niezadowalające. Dążąc do jak najszybszej finalizacji umów, zbyt często ugina się pod żądaniami swoich klientów. Wtedy właśnie wkracza do akcji Jednominutowy negocjator i przedstawia naszemu bohaterowi trzyetapowy model prowadzenia negocjacji, który pomaga mu osiągać większe zyski z zawieranych transakcji i okazuje się przydatny również w życiu prywatnym.

Kluczem do sukcesu jest elastyczność. Większość książek z zakresu negocjacji proponuje albo podejście oparte na rywalizacji, albo podejście oparte na współpracy. Ponieważ jednak poszczególne negocjacje różnią się od siebie, to nie można zawsze stosować tej samej uniwersalnej strategii. W książce Jednominutowy Negocjator. Sztuka zawierania korzystniejszych kontraktów autorzy omówili cztery dostępne strategie oraz sposób ich dobierania w zależności od okoliczności, własnych predyspozycji oraz podejścia drugiej strony.

Odpowiednie zastosowanie technik negocjacyjnych w codziennym życiu może doprowadzić do wielu zaskakujących efektów. Dzięki nim nigdy nie odejdziesz od stołu negocjacyjnego z refleksją, że mogłeś poprosić o więcej czy coś więcej uzyskać. Wyposażony w narzędzia przekazane przez Hutsona i Lucasa, będziesz w stanie odważnie i konsekwentnie dążyć do jak najlepszego zakończenia swoich negocjacji.

Kategoria: Książki o zarządzaniu

Sprawdź, gdzie kupić "Jednominutowy Negocjator"

Dodaj BUY.BOX do swojej strony
Dodaj BUY.BOX do swojej strony

Newsletter

Ludzie czytający książki biznesowe osiągają znacznie większe sukcesy niż pozostała część społeczeństwa. Jak podaje Thomas Corley w swojej książce Rich Habits: The Daily Success Habits Of Wealthy Individuals aż 86% ludzi odnoszących sukces czyta każdego dnia po 30 minut i to przede wszystkim książki rozwijające ich wiedzę.

Dzięki naszemu newsletterowi nie przegapisz wartościowych książek, które pomogą Ci odnieść sukces.

Nie martw się, nie wysyłamy spamu i nie sprzedajemy danych firmom trzecim. W każdej chwili możesz się wypisać.

Kursy walut

Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2018-01-19
USD 3,3994 -0,33%
EUR 4,1750 +0,21%
CHF 3,5576 +0,30%
GBP 4,7301 +0,18%
Wspierane przez Money.pl

Indeksy GPW

Money.pl - Kliknij po więcej
Giełda
GPW 2018-01-19 18:59
WIG 66897.08 +0,28%
WIG20 2601.82 +0,41%
mWIG40 5024.2 -0,00%
sWIG80 15038.42 +0,03%
Wspierane przez Money.pl

Dołącz do dyskusji

© 2017 Simply4net Sp. z o.o.