Video marketing w mediach społecznościowych

Czyli kieszenie pełne telewizji

Video marketing w mediach społecznościowych
Ocena książki: 3 (1 głosów)

Książka Video Marketing w mediach społecznościowych autorstwa Roberta Stępowskiego, dotycząca materiałów video, które zamieszczamy w mediach społecznościowych, to niewielkich gabarytów poradnik, liczący około 130 stron. Autor we wstępie przypomina, jakoby już w 2014 roku dowodził, iż za kilka lat będziemy nosić w kieszeniach przenośne telewizory. Trudno uznać to za wizjonerstwo. Do podobnych wniosków doszedłby bowiem każdy, kto obserwuje postęp technologiczny w dziedzinie video marketingu. W książce Stępowskiego można jednak znaleźć kilka pożytecznych porad oraz sporo, popartych badaniami, treści, które mogą wpłynąć na nasz sposób myślenia o video marketingu.

Cierpliwość i konsekwencja

Autor dowodzi przede wszystkim, że stworzenie silnej wizerunkowo marki wymaga cierpliwości oraz konsekwencji w działaniu. Kilka filmów opublikowanych za pośrednictwem dostępnych Social Mediów to zdecydowanie za mało. Jeśli nie mamy pomysłu na naszą markę, sprawdźmy, jak robią to najlepsi i gdzie popełniamy błędy. Budowanie naszej marki wymaga poszukiwania wciąż nowych narzędzi oraz kanałów przekazu. Paradoksalnie sam Stępowski nie uaktualnia systematycznie treści udostępnianych na osobistych profilach na  stronie YouTube czy portalu Facebook. Szewc bez butów chodzi?…

Rynek reklamy video w Polsce

Nie można jednak zarzucić publikacji Stępowskiego nierzetelnego researchu, czy  braku danych statystycznych. Wiele z nich w sposób uniwersalny pokazuje, jak wyglądają rynek mobilny oraz rynek reklamy video w Polsce. Książka jest, zarówno zbiorem liczb określających polski rynek, jak i wykazem krótkich definicji opisujących poszczególne zjawiska i formaty. Znajdziemy w niej m.in. informacje o tym, kim są osoby z Generacji Z, dlaczego emocje łatwo się sprzedają, czym jest storytelling, user-generated content, czy kampanie viralowe. Autor zamieszcza także kilka porad na temat formatów reklamowych na YouTube.

Niestety, wiedza przekazana przez Stępowskiego ma charakter dość pobieżny, uwagi i komentarze do współczesnego rynku treści video, są bardzo ogólne, a momentami wręcz nietrafione. Po lekturze książki Video Marketing w mediach społecznościowych pozostaje niedosyt i poczucie straconego czasu, którego możemy spróbować poszukać wraz Marcelem Proustem, gdy już odkryjemy, że pozycja proponowana przez Stępowskiego nie wstrząśnie zanadto naszym światopoglądem.

Sprawdź, gdzie kupić "Video marketing w mediach społecznościowych"

Dodaj BUY.BOX do swojej strony
Dodaj BUY.BOX do swojej strony

Newsletter

Ludzie czytający książki biznesowe osiągają znacznie większe sukcesy niż pozostała część społeczeństwa. Jak podaje Thomas Corley w swojej książce Rich Habits: The Daily Success Habits Of Wealthy Individuals aż 86% ludzi odnoszących sukces czyta każdego dnia po 30 minut i to przede wszystkim książki rozwijające ich wiedzę.

Dzięki naszemu newsletterowi nie przegapisz wartościowych książek, które pomogą Ci odnieść sukces.

Nie martw się, nie wysyłamy spamu i nie sprzedajemy danych firmom trzecim. W każdej chwili możesz się wypisać.

Kursy walut

Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2018-01-19
USD 3,3994 -0,33%
EUR 4,1750 +0,21%
CHF 3,5576 +0,30%
GBP 4,7301 +0,18%
Wspierane przez Money.pl

Indeksy GPW

Money.pl - Kliknij po więcej
Giełda
GPW 2018-01-19 18:59
WIG 66897.08 +0,28%
WIG20 2601.82 +0,41%
mWIG40 5024.2 -0,00%
sWIG80 15038.42 +0,03%
Wspierane przez Money.pl

Dołącz do dyskusji

© 2017 Simply4net Sp. z o.o.