100 potwornych opowieści o pieniądzach

Sprawdź, gdzie kupić

100 potwornych opowieści o pieniądzach100 potwornych opowieści o pieniądzach to poradnik finansowy, parasol ochronny rozpięty nad twoim portfelem. Autor – Maciej Samcik – doradza, gdzie szukać pomysłów na zarabianie pieniędzy oraz w jaki sposób inwestować, aby godzić oszczędzanie z przyjemnościami.

Starożytni Grecy mawiali, że inteligencję człowieka można zobaczyć w tym, jak zarabia pieniądze, zaś jego mądrość w tym, jak je wydaje. Książka 100 potwornych opowieści o pieniądzach być może nie uczyni z nas miliarderów. Do tego potrzeba nie tylko dobrego słowa, ale i kapitału, instynktu łowcy oraz okazji i szczęścia, by znaleźć się w właściwym miejscu w odpowiednim czasie i spotkać tam ludzi ze szczęśliwą ręką. Po lekturze książki Macieja Samcika dowiemy się jednak, jak samodzielnie sterować swoją finansową przyszłością, tak by nie zależeć od banków, doradców finansowych, by pieniądze każdego dnia nie przeciekały nam przez palce. Słowem zachować finansową niezależność. Pułapek finansowych, które mogą uczynić z nas bankruta, jest mnóstwo. Ta książka to zestaw gotowych porad popartych wieloma przykładami wziętymi z życia czytelników, a także z doświadczenia i z błędów, które autor sam popełnił.

Dwie trzecie Polaków nie ma żadnych oszczędności, zaś do systematycznego oszczędzania przyznaje się co dziesiąty z nas. A pozostali? W dzisiejszych burzliwych czasach nie mieć zabezpieczenia finansowego to jak przed ulewą wyjść bez parasola. Ta książka będzie dla naszych portfeli takim właśnie parasolem.

Maciej Samcik – pochodzący z Poznania dziennikarz ekonomiczny Gazety Wyborczej. Z wykształcenia ekonomista, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Specjalizuje się w tematyce finansowej. Pisze o bankach, giełdzie, funduszach inwestycyjnych oraz finansach osobistych. Autor i współautor poradników o oszczędzaniu, rankingów i konkursów giełdowych. Laureat prestiżowych nagród dziennikarskich, w tym nagrody Grand Press. Prowadzi bloga “Subiektywnie o finansach”.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Podobała Ci się receznja?

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz kolejnych recenzji wartościowych książek.

Sprawdź, gdzie kupić

Ciasteczka

Ta strona używa plików cookies, aby zapewnić Ci najwyższą jakość usług. Korzystanie ze strony oznacza akceptację Regulaminu oraz Polityki Prywatności.

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnych recenzji wartościowych książek.