Bumerang

bumerang
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Pamiętacie głośną książkę Wielki szort. Mechanizm maszyny zagłady? Michael Lewis w swojej nowej książce Bumerang zabiera nas w fascynującą podróż po Europie i Ameryce w poszukiwaniu źródeł problemów finansowych państw, które znalazły się na skraju bankructwa. W tym celu odwiedza między innymi Islandię, Grecję oraz Irlandię, gdzie z perspektywy dziennikarza-turysty przygląda się nie tylko namacalnym skutkom kryzysu, ale przede wszystkim mentalności, obyczajom i podejściu do pieniędzy zwykłych obywateli, a także instytucji finansowych oraz władz państwowych.

Z tej niezwykle ciekawej podróżniczo-ekonomicznej opowieści wyłania się obraz świata ogarniętego wielką pokusą pieniądza. Z jednaj strony mamy wysyp tanich kredytów, nonszalancką bankowość inwestycyjną, bańkę spekulacyjną na rynku nieruchomości oraz nieroztropną politykę finansową władz państwowych. Z drugiej natomiast zwykłą ludzką zachłanność, ekstremalny materializm, łapówkarstwo, malwersacje podatkowe praz sprytne machinacje finansistów z Wall Street i odrobina narodowego szaleństwa. A to tylko niektóre z wymienionych przez Michaela Lewisa źródła największych bankructw europejskich państw.

W książce znajdziemy także liczne wywiady i prywatne rozmowy z różnymi ludźmi, mnóstwo zabawnych anegdot podpartych rzetelną wiedzą z zakresu ekonomii oraz bystre obserwacje antropologiczno-socjologiczne w połączeniu z wnikliwą analizą globalnej sytuacji ekonomicznej. Wszystko to sprawia, że książka ta w sposób fascynujący, a jednocześnie niezwykle przystępny przybliża nam mechanizmy kryzysu oraz przyczyny i potencjalne skutki zapaści na światowych rynkach finansowych.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Bumerang

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Bumerang

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej