Business English. Jak pisać skutecznie po angielsku

Business English. Jak pisać skutecznie po angielsku
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Fiona Talbot to autorka wielu książek poświęconych biznesowi. Business English. Jak pisać skutecznie po angielsku. Stań się mistrzem komunikacji biznesowej od wiadomości e-mail po media społecznościowe stanowi kolejną publikację z cyklu. Czy wskazówki tu opisane mogą wpłynąć na zawodowy sukces?

ZASTANÓW SIĘ NAD PRZEKAZEM

Ważne w komunikacji biznesowej po angielsku jest pytanie, do kogo kierujemy przekaz. Zastanówmy się nad stylem i poprawnością postu – raz wysłanego komunikatu pisemnego nie da się cofnąć.

KOMUNIKACJA SPERSONALIZOWANA ZAMIAST BEZOSOBOWEJ

Autorka „Business English – jak pisać skutecznie po angielsku…” odradza bezosobowe podejście do klienta. Poprzez używanie: „I”, „we”, „our” – „ja”, „my”, „nasz” firma zyska personalny charakter. Unikajmy zwrotów kategorycznych. Zamiast: „it must be done” – „to musi być zrobione”, napiszmy: „we need to do this” – „powinniśmy to zrobić”.

NIUANSE KULTUROWE

Posługując się angielskim, zwracajmy uwagę na kulturę kraju, z którym się kontaktujemy. W USA słowo: „you” oznacza zarówno „ty”, jak i „Pan/Pani”, a w Niemczech „ty” to „du”, gdy „Pan/Pani” to „Sie”. Talbot podaje przykład indyjskiego angielskiego, który jest specyficznie poetycki. Wysyłając do Hindusów wiadomość, posługujmy się bliskimi dla nich zwrotami.

PROSTE ZASADY

Formułujmy myśli klarownie, stosujmy nagłówki, a tekst stanie się przejrzysty. Sprawdzajmy wiadomości mailowe wielokrotnie przed wysłaniem. Zbiorówka do wielu klientów nie należy do dobrej praktyki – każdego maila twórzmy pojedynczo.

ANGIELSKI W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

W książce Business English. Jak pisać skutecznie po angielsku. Stań się mistrzem komunikacji biznesowej od wiadomości e-mail po media społecznościowe Fiona Talbot poświęca uwagę mediom społecznościowym. Wartościowe posty przyciągają wzrok i wzywają do działania – warto pomyśleć nad chwytliwymi hasłami. W mediach społecznościowych ceni się autentyczność. Można prosić czytelników o wystawianie opinii dotyczącej działalności, apelować: „please share”. Odbiorcy lubią, gdy autor osobiście się do nich odnosi.

WSKAZÓWKI KULTUROWO-GRAMATYCZNE

Przedostatnia część książki „Business English – jak pisać skutecznie po angielsku…” to lingwistyczno-kulturowe porady. Fiona Talbot zaznacza, że europejski format dat, czyli: dd/mm/yy różni się od amerykańskiego: mm/dd/yy. Autorka wyjaśnia różnicę między „a” i „the”, czy przypomina, że w Polsce istnieje 24-godzinny format czasu, a w Ameryce mamy rozróżnienie „am” i „pm”.

CV I LIST MOTYWACYJNY PO ANGIELSKU

Książkę Business English. Jak pisać skutecznie po angielsku. Stań się mistrzem komunikacji biznesowej od wiadomości e-mail po media społecznościowe wieńczy refleksja nad CV oraz listem motywacyjnym. Prezentując własne dokonania i umiejętności, unikajmy klisz językowych. Podajmy za to linki do naszych dokonań, odnieśmy się do wartości firmy.

KOMPENDIUM WIEDZY BIZNESOWEJ

Książka Fiony Talbot to przebieżka po świecie biznesowego języka angielskiego. Autorka objaśniła gramatykę i mechanizmy psychologiczne stanowiące klucz do sukcesu w komunikacji zawodowej oraz w mediach społecznościowych. „Business English – jak pisać skutecznie po angielsku…” przyda się zarówno „żółtodziobom” jak i doświadczonym przedsiębiorcom.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Business English. Jak pisać skutecznie po angielsku

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Business English. Jak pisać skutecznie po angielsku

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej