Controlling procesów. Jak wdrożyć?

Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Controlling procesów

Magdalena Chomuszko w swojej książce Controlling procesów porządkuje dość duży obszar zagadnień związanych z controllingiem oraz wiąże go z nowoczesną prezentacją przedsiębiorstwa poprzez procesy w nim zachodzące. Wyodrębnia w ten sposób nowe ujęcie controllingu nazwane w literaturze controllingiem procesów.

Duża ilość zagadnień zawartych w tych obszarach (controlling i podejście procesowe) może powodować zagubienie, a w konsekwencji niechęć przedsiębiorców do wykorzystania w zarządzaniu narzędzi controllingowych. Ideą zaproponowanej w książce koncepcji controllingu procesów jest dostarczenie użytecznego narzędzia, za pomocą którego wdrożenie controllingu w przedsiębiorstwie będzie znacznie łatwiejsze.

Zaproponowanie modelu APQC w połączeniu z controllingiem zostało uznane przez Magdalenę Chomuszko za bardzo ważny element rozwoju technik stosowanych w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Literatura opisująca controlling i procesowe ujęcie organizacji skupia się przede wszystkim na przedstawieniu teoretycznych aspektów tych zagadnień, natomiast niewiele jest opracowań wspierających przedsiębiorców w tym, w jaki sposób wdrożyć controlling czy jak zidentyfikować i jak zarządzać nimi w jego przedsiębiorstwie. Doceniając istniejący dorobek, autorka uzupełniła istniejącą w nim lukę poprzez wskazanie, jak zastosować teorię w praktyce, opierając się na koncepcji controllingu procesów.

Magdalena Chomuszko – magister informatyk; doktorantka na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego (przygotowywana rozprawa dotyczy badań nad koncepcjami zarządzania opartymi na procesowym ujęciu organizacji); wykładowca w Ośrodku Szkoleniowym ITM w Gdańsku, wieloletni wykładowca w różnych ośrodkach szkoleniowych nauczający obsługi systemów Symfonia; konsultant księgowy i główna księgowa w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością Clever Age Polska, asystent biegłego rewidenta w Kancelarii Biegłego Rewidenta Tomasz Szanel, wieloletni konsultant finansowy przy wdrożeniach systemów ERP, wieloletni administrator modułowy SAP w Pomorskiej Spółce Gazownictwa, konsultant SAP w Abile Sp. z o.o.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Controlling procesów. Jak wdrożyć?

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Controlling procesów. Jak wdrożyć?

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej