Controlling procesów. Jak wdrożyć?

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Controlling procesów

Magdalena Chomuszko w swojej książce Controlling procesów porządkuje dość duży obszar zagadnień związanych z controllingiem oraz wiąże go z nowoczesną prezentacją przedsiębiorstwa poprzez procesy w nim zachodzące. Wyodrębnia w ten sposób nowe ujęcie controllingu nazwane w literaturze controllingiem procesów.

Duża ilość zagadnień zawartych w tych obszarach (controlling i podejście procesowe) może powodować zagubienie, a w konsekwencji niechęć przedsiębiorców do wykorzystania w zarządzaniu narzędzi controllingowych. Ideą zaproponowanej w książce koncepcji controllingu procesów jest dostarczenie użytecznego narzędzia, za pomocą którego wdrożenie controllingu w przedsiębiorstwie będzie znacznie łatwiejsze.

Zaproponowanie modelu APQC w połączeniu z controllingiem zostało uznane przez Magdalenę Chomuszko za bardzo ważny element rozwoju technik stosowanych w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Literatura opisująca controlling i procesowe ujęcie organizacji skupia się przede wszystkim na przedstawieniu teoretycznych aspektów tych zagadnień, natomiast niewiele jest opracowań wspierających przedsiębiorców w tym, w jaki sposób wdrożyć controlling czy jak zidentyfikować i jak zarządzać nimi w jego przedsiębiorstwie. Doceniając istniejący dorobek, autorka uzupełniła istniejącą w nim lukę poprzez wskazanie, jak zastosować teorię w praktyce, opierając się na koncepcji controllingu procesów.

Magdalena Chomuszko – magister informatyk; doktorantka na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego (przygotowywana rozprawa dotyczy badań nad koncepcjami zarządzania opartymi na procesowym ujęciu organizacji); wykładowca w Ośrodku Szkoleniowym ITM w Gdańsku, wieloletni wykładowca w różnych ośrodkach szkoleniowych nauczający obsługi systemów Symfonia; konsultant księgowy i główna księgowa w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością Clever Age Polska, asystent biegłego rewidenta w Kancelarii Biegłego Rewidenta Tomasz Szanel, wieloletni konsultant finansowy przy wdrożeniach systemów ERP, wieloletni administrator modułowy SAP w Pomorskiej Spółce Gazownictwa, konsultant SAP w Abile Sp. z o.o.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Sprawdź, gdzie kupić Controlling procesów. Jak wdrożyć?

R E K L A M A

Szukasz pomysłu na biznes?

Lubisz czytać książki i polecać je innym? Masz własną stronę lub profil w mediach społecznościowych? Możesz zacząć na tym zarabiać jeszcze dziś! Wystarczy, że przy pomocy widżetu BUY.BOX zaczniesz kierować swoich użytkowników do najlepszych księgarń.

Sprawdź, gdzie kupić

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Twoja prywatność

Nasza strona korzysta z plików cookie w celach analitycznych, a także, żeby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.