,

Crowdfunding

Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Zastanawiacie się czym jest crowdfunding? No cóż. Crowdfunding nie jest finansowaniem społecznościowym, piramidą finansową ani bezzwrotną pożyczką uzyskaną od wielu osób. Za to jest demokratyczną i cyfrową metodą finansowania projektów, w ramach której dowolna osoba głosuje swoim portfelem na jakiś pomysł w zamian za z góry ustalone korzyść. Jest także demokratyczną formą marketingu, łączącą zaufanie i dialog z gospodarką doświadczeń i mechanizmami społecznościowymi. Innymi słowy, crowdfunding to taka forma kapitalizmu, w której o realizacji danego pomysłu decyduje tłum.

W naszym kraju Crowdfunding rośnie w siłę w miarę rozwoju inwencji i zaradności cyfrowego tłumu. Coraz więcej artystów, startupów, a nawet organizacji charytatywnych zwraca się bezpośrednio do swoich społeczności w celu pozyskania funduszy na realizację swoich projektów. To jednak wciąż za mało. Autorzy książki Crowdfunding. Zrealizuj swój pomysł ze wsparciem cyfrowego tłumu zebrali i usystematyzowali wiedzę, którą dzielą się za pośrednictwem poświęconego crowdfundingowi bloga www.wethecrowd.pl. Oddają w nasze ręce nie tylko bazę teoretyczną, ale przede wszystkim zestaw gotowych narzędzi pozwalających przekonać się, co o naszych pomysłach sądzi cyfrowy tłum, który może zadecydować o przyszłości naszych projektów.

Oczywiście nie mogło być inaczej i wydanie tej książki zostało częściowo sfinansowane w ramach crowdfundingu!

Bartosz Filip Malinowski – współzałożyciel think tanku WE the CROWD, doktorant zarządzania. Publikuje na łamach „Nowego Marketingu” i „Antywebu”. Prowadzi bloga www.apofenique.pl. Racjonalista, humanista, ateista i idealista, szukający właściwych środków do właściwych celów.

Marcin Giełzak – współzałożyciel think tanku WE the CROWD. Aktywnie uczestniczy w kampaniach crowdfundingowych i prowadzi szkolenia z tego zakresu. Współorganizował pierwsze w Polsce wydarzenia poświęcone ekonomii współdzielonej. Współpracuje m.in. z „Nowym Marketingiem”, „Mam StartUp”, „Nowym Obywatelem”.

 

Kategoria: Książki o finansach

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Crowdfunding

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Crowdfunding

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej