Czas na doskonałość. Radykalny humanizm

Czas na doskonałość. Radykalny humanizm
Czas na doskonałość. Radykalny humanizm
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
4.8 / 4

Liderzy wielkich organizacji ale również małych firm zadają sobie pytanie, w jaki sposób stać się przywódcą idealnym. Na co stawiać? Wydajność i zyski czy może być bliżej ludzi. Wydaje się, że Tom Peters w swojej książce „Czas na doskonałość. Radykalny humanizm” znalazł odpowiedź na to pytanie.

40-letnie doświadczenie w biznesie

Tom Peters w „Czasie na doskonałość” zebrał ponad 40-letnie doświadczenie w zakresie przywództwa, prowadzenia biznesu oraz rozwoju ludzi, którzy odpowiedzialni są za sukcesy światowych oraz lokalnych przedsiębiorstw. Jest jednym z bardziej aktywnych użytkowników Twittera, a urodził się w … 1942 roku. Pomimo swojego szacunku dla nowych technologii tytułową doskonałość opiera właśnie na człowieku i wszystkim, co z nim związane.

Tom Peters w tej i innych swoich książkach wykorzystuje doświadczenie, jakim było obserwowanie największych liderów przy pracy. Steve Jobs i jego obsesja na punkcie designu. Herb Kelleher i jego umiejętność pisania listów do klientów, którzy zachowali się obelżywie w stosunku do pracowników Southwest Airlines. Ta cenna wiedza i wskazówki są na wyciagnięcie ręki właśnie w „Czasie na doskonałość”.

Całym sercem, całą duszą i wszystkimi siłami

We wstępie do książki Vali Afshara zwraca uwagę na fakt, iż po 2020 roku wielu liderów straciło poczucie sensu. Pandemia, malejące obroty firm czy coraz bardziej widoczne zmiany klimaty sprawiły, że dostępne sposoby czy punkty odniesienia przestały działać. W tym momencie na scenę wkroczył Tom Peters, który mówi, iż jedynym ratunkiem jest aktywnie angażować się i pracować z podwładnymi – sercem, duszą i wszystkimi siłami. 

Te słowa wydają się nie tylko rozwiązaniem kwestii zawodowych ale w niektórych przypadkach pozwolą radykalnie zmienić  życie prywatne. Wszystko po to, aby osiągnąć doskonałość w różnych aspektach. Autor książki „Czas na doskonałość” proponuje takie właśnie podejście do samorozwoju i rozwijania swoich umiejętności, przedstawiając różne techniki i ćwiczenia, które pozwalają na osiągnięcie pełni potencjału. 

75 idei do wykonania

„Czas na doskonałość” to zbiór 75 idei wraz z zadaniami do wykonania. Zaczyna więc czytelnik od przywódczej siódemki opracowanej zapewne na czas pandemii. Wydaje się, że każdy przywódca (i nie tylko) się z nią zgodzi. 

  • Bądź życzliwy
  • Bądź troskliwy
  • Bądź cierpliwy
  • Bądź wyrozumiały
  • Bądź obecny
  • Bądź nastawiony pozytywnie
  • Postaw się na miejscu innych.

Potem można przejść do wspomnianych 75 idei oraz 15 zagadnień, pozwalających na osiągnięcie humanistycznej doskonałości. Dowiesz się więc, że strategia jest tylko towarem a sztuką jest jej skuteczna realizacja. Dowiesz się, co oznacza stwierdzenie „ludzie na pierwszym miejscu” – niezależnie czy pracują na umowę zlecenie czy na pełen etat. Jak zwiększyć swoją innowacyjność oraz na czym polega „reguła 30 tysięcy”? Odpowiada Tom Peters w swojej książce. 

Jak stać się doskonałym?

Nie ma w książce ścisłego planu – to Ty decydujesz, czym chcesz się zająć danego dnia. To jest jej wartość, pokazujące, że ta książka nie jest jedynie dla liderów.  W żadnym wypadku! Jest to pozycja przydatna dla osób, które chcą radykalnie zmienić swoje życie i osiągnąć doskonałość w różnych aspektach. Powodzenia!

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Czas na doskonałość. Radykalny humanizm

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Czas na doskonałość. Radykalny humanizm

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej