Cząstki przyciągania. Jak budować niestandardowe kampanie reklamowe

Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Cząstki przyciąganiaDobra reklama jest jak… zaraźliwy wirus. Zapraszam do lektury książki Cząstki przyciągania.

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, co stanowi o sukcesie takich produktów i marek jak iPhone, Crocs, kostka Rubika czy Volkswagen Garbus? Czy były lepsze od innych? A może bardziej innowacyjne? W większym stopniu odpowiadały na potrzeby konsumentów? A może tylko reklamowano je w bardziej niestandardowy sposób? Innymi słowy – ktoś skutecznie uświadomił konsumentom, że pragną właśnie tego smartfona, butów, gry czy samochodu. Idea przekazana przez reklamę tych produktów okazała się na tyle interesująca, by zwrócić na siebie uwagę odbiorcy. Na tyle frapująca, by zostać zapamiętana. Na tyle nośna, by odbiorca reklamy zechciał przekazać dalej myśl stojącą za reklamowanym dobrem. Wytwór umysłu marketera został niczym wirus rozniesiony po całym świecie i zainfekował ludzkie głowy – jedną po drugiej.

Stworzenie wyjątkowo zaraźliwego przekazu reklamowego to marzenie każdego marketera. Udaje się to nielicznym. Cząstki przyciągania prezentują 158 najciekawszych polskich niestandardowych kampanii reklamowych. Książka pokazuje dobre praktyki, promuje je i tym samym zachęca marketerów do podejmowania niestandardowych działań. Jest też próbą odpowiedzi na zasadnicze pytanie: co takiego musi znaleźć się w niestandardowej kampanii reklamowej, żeby konsument nie tylko ją zauważył i zapamiętał, ale przede wszystkim, żeby chciał o niej opowiedzieć swoim znajomym, wywołując w ten sposób epidemię społeczną?

Natalia Hatalska jest ekspertem w dziedzinie alternatywnych form komunikacji marketingowej, trendwatcher. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego i Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, studiowała również w London Business School. W latach 2005 – 2009 kierowała działem komunikacji w Wirtualnej Polsce. Wcześniej zajmowała stanowisko menedżera ds. public relations w NIVEA Polska i Young Digital Planet. Obecnie współpracuje z domem mediowym Universal McCann jako Chief Inspiration Officer. Jest pomysłodawczynią wielu nagradzanych kampanii opartych na niestandardowych działaniach reklamowych, a także jurorką w konkursach KTR, Media Trendy, YC Eurobest, Blog Roku. Jest członkiem Rady Marek w konkursie Superbrands oraz członkiem Creative Communication Cluster i Rady Ekspertów Think Tank. W 2013 roku została nagrodzona przez Geek Girls Carrots Srebrną Marchewką za bycie wzorem kobiety zajmującej się nowymi technologiami.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Cząstki przyciągania. Jak budować niestandardowe kampanie reklamowe

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Cząstki przyciągania. Jak budować niestandardowe kampanie reklamowe

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej