Dot.s(com)plikowane. Jak rozplątać nasze życie w sieci

Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Dot.s(com)plikowane. Jak rozplątać nasze życie w sieci

Dot.s(com)plikowane to aktualna i wciągająca książka, która ujawnia, w jaki sposób przetrwać w sieci. Od etykiety usuwania kogoś z listy znajomych i potęgi crowdsourcingu po zagrożenia wynikające z oznaczania znajomych na zdjęciach, a także jak istotne jest, by nauczyć nasze dzieci bezpiecznego korzystania z nowych technologii.

Urządzenia mobilne, media społecznościowe oraz wszelkie inne nowe technologie zmieniały, udoskonalały, ale także skomplikowały nasze życie niemal w każdym aspekcie. Od relacji z przyjaciółmi po sposób, w jaki wybieramy polityków. Od tego, jak kierujemy naszą karierą zawodową po to, jak wspieramy ważne sprawy. Od tego, w jaki sposób znajdujemy miłość po metody wychowywania naszych dzieci.

Rewolucja technologiczna nabiera tempa. Nie można się przed nią ukryć, ani udawać, że nie zmienia naszego życia na tysiące różnych sposobów. Jak więc mamy sobie z tym poradzić? Randi Zuckerberg mierzy się z tym problemem w swojej książce Dot.s(com)plikowane. Używając wielu przykładów ze swojej pracy w Facebooku i późniejszych doświadczeń, Zuckerberg pokazuje, że była świadkiem niesamowitej zmiany. Jednocześnie zwraca uwagę na możliwości i przeszkody, problemy i ich rozwiązania wynikające z tej nowej internetowej rzeczywistości. Wprowadza również zasady konieczne do ogarnięcia i uporządkowania chaosu w naszym połączonym, skomplikowanym i nieustannie zmieniającym się życiu.

Internet, portale społecznościowe i smartfony dały nam zdumiewające, nowe narzędzia i sposoby komunikowania się, współpracy i współżycia z innymi. Możemy także wykorzystać nowe technologie, by zrozumieć i rozwiązać stare problemy, które napotykały jednostki i społeczności na całym świecie na długo przed powstaniem Facebooka.

Randi Zuckerberg – amerykańska businesswoman i siostra Marka Zuckerberga, założyciela Facebooka, gdzie do niedawna zajmowała stanowisko dyrektora do spraw rozwoju rynku. Przed karierą w Facebooku była panleistą w Forbes on Fox. Od maja 2014 roku jest założycielem i prezesem Zuckerberg Media oraz redaktorem naczelnym Dot Complicated, strony na temat cyfrowego życia.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Dot.s(com)plikowane. Jak rozplątać nasze życie w sieci

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Dot.s(com)plikowane. Jak rozplątać nasze życie w sieci

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej