Dzięki Bogu już poniedziałek. Poradnik norweskiego miliardera

Dzięki Bogu już poniedziałek. Poradnik norweskiego miliardera
Dzięki Bogu już poniedziałek. Poradnik norweskiego miliardera
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
4.8 / 4

Prawdopodobnie nikt nie kocha poniedziałków. Tak jak pracy po kilkanaście godzin na dobę i dawania z siebie tylko i wyłącznie 100 procent. Czy da się to zmienić? O tej i innych kwestiach pisze w książce “Dzięki Bogu już poniedziałek” Petter Stordalen – człowiek, który nie boi się wyzwań i kocha innowacje.

Kim jest autor książki “Dzięki Bogu już poniedziałek”?

Petter Stordalen to norweski biznesmen i filantrop. Urodził się 29 listopada 1962 roku w Porsgrunn w Norwegii. Jego rodzice prowadzili mały hotel w rodzinnym mieście, a on sam już od młodych lat interesował się biznesem hotelarskim.

Stordalen jest założycielem i właścicielem Nordic Choice Hotels, jednej z największych sieci hotelowych w Skandynawii, która obejmuje ponad 200 hoteli w krajach nordyckich i w Europie. W 2018 roku jego majątek został oszacowany na około 1,4 miliarda dolarów przez magazyn „Forbes”, co czyni go jednym z najbogatszych ludzi w Norwegii.

Petter Stordalen jest znany również z działalności filantropijnej i społecznej. Wspiera wiele organizacji charytatywnych i fundacji, w tym UNICEF, WWF i Fundację im. Nelsona Mandeli. W 2018 roku założył Fundację Stordalena, której celem jest ochrona środowiska naturalnego i walka z ubóstwem.

Stordalen jest też znany z prowadzenia działań proekologicznych w swojej sieci hotelowej. Wprowadza on w swoich hotelach rozwiązania mające na celu redukcję emisji CO2, takie jak instalacje fotowoltaiczne, systemy recyklingowe czy ograniczenie marnowania żywności.

Złote myśli praktyka biznesu

W swojej  książce  Stordalen dzieli się swoimi doświadczeniami z biznesu, pokazuje jakie wyzwania trzeba pokonać, by osiągnąć sukces, a także omawia różne kwestie związane z prowadzeniem i rozwijaniem swojej firmy. Nacisk kładzie oczywiście na branżę hotelarską i decyzje, które nie należały do najłatwiejszych. Na szczęście, dzięki nieszablonowemu myśleniu autor “Dzięki Bogu już poniedziałek” rozwinął firmę w sposób, który stawia go w roli eksperta w tym zakresie.

Czy wiesz, że nie trzeba robić 100 procent by być zadowolonym i szczęśliwym? Dlaczego czasem warto stać w miejscu, aby wybronić się z trudnej sytuacji? Na te i inne pytania odpowiada Petter Stordalen.

Stordalen i myślenie nieszablonowe?

Myślenie nieszablonowe (ang. „thinking outside the box”) to sposób, który polega na poszukiwaniu oryginalnych, nowatorskich i kreatywnych rozwiązań problemów. To wyjście poza ramy utartych schematów i patrzenie na rzeczywistość w inny sposób niż zwykle.

Myślenie nieszablonowe jest bardzo ważne w dzisiejszym świecie, w którym innowacje i kreatywność są kluczowe dla osiągnięcia sukcesu. Osoby potrafiące myśleć nieszablonowo są w stanie wychodzić z założonych schematów i patrzeć na świat w sposób innowacyjny, co pozwala na odkrycie nowych możliwości i szans. Taki właśnie jest Petter Stordalen – człowiek, którego sposoby mogą pomóc wielu osobom zrealizować swoje marzenia.

Książka ta – oprócz sposobów na pokochanie poniedziałków – daje czytelnikowi wgląd w życie jednego z najbardziej znanych i cenionych norweskich przedsiębiorców, a jednocześnie zachęca do podejmowania wyzwań i przekraczania granic, by osiągnąć swoje cele i marzenia.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Dzięki Bogu już poniedziałek. Poradnik norweskiego miliardera

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Dzięki Bogu już poniedziałek. Poradnik norweskiego miliardera

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej