Ekonomia dobra i zła

Ekonomia dobra i zła
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Czy można opowiedzieć historię myśli ekonomicznej w taki sposób, żeby jej sprzedaż przebiła Kod da Vinci lub Harrego Pottera? Tomas Sedlacek udowodnił, że jest to możliwe. W swojej książce Ekonomia dobra i zła prowadzi on czytelnika od eposu o Gilgameszu do myśli, które współcześnie napędzają światowe rynki. W bardzo przystępny, a jednocześnie angażujący czytelnika sposób tłumaczy najważniejsze zjawiska światowej ekonomii.

Książka podbiła czeski i słowacki rynek wydawniczy. Entuzjastyczne recenzje pojawiły się także w Financial Times, The New York Times i Washington Post. Co ciekawe, książka została adaptowana jako sztuka teatralna i wystawiona ponad 100 razy, głównie w Czechach, na Słowacji i w Wielkiej Brytanii.

Tomas Sedlacek, autor książki Ekonomia dobra i zła, jest czeskim ekonomistą, pisarzem i wykładowcą akademickim na Uniwersytecie Karola w Pradze. Był doradcą ekonomicznym prezydenta Republiki Czeskiej Vaclava Havla, członekiem Narodowej Rady Ekonomicznej Czech przy Premierze Czech i głównym ekonomistą w czołowym czeskim banku Ceskoslovenska obchodni banka. W 2006 roku został uznany przez Yale Economic Review za jedenego z „pięciu najgorętszych młodych umysłów ekonomii”, następnie otrzymał stypendium w ramach Yale University World Fellowship.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Ekonomia dobra i zła

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Ekonomia dobra i zła

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej