Ekonomia dobra i zła

Ekonomia dobra i zła

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Czy można opowiedzieć historię myśli ekonomicznej w taki sposób, żeby jej sprzedaż przebiła Kod da Vinci lub Harrego Pottera? Tomas Sedlacek udowodnił, że jest to możliwe. W swojej książce Ekonomia dobra i zła prowadzi on czytelnika od eposu o Gilgameszu do myśli, które współcześnie napędzają światowe rynki. W bardzo przystępny, a jednocześnie angażujący czytelnika sposób tłumaczy najważniejsze zjawiska światowej ekonomii.

Książka podbiła czeski i słowacki rynek wydawniczy. Entuzjastyczne recenzje pojawiły się także w Financial Times, The New York Times i Washington Post. Co ciekawe, książka została adaptowana jako sztuka teatralna i wystawiona ponad 100 razy, głównie w Czechach, na Słowacji i w Wielkiej Brytanii.

Tomas Sedlacek, autor książki Ekonomia dobra i zła, jest czeskim ekonomistą, pisarzem i wykładowcą akademickim na Uniwersytecie Karola w Pradze. Był doradcą ekonomicznym prezydenta Republiki Czeskiej Vaclava Havla, członekiem Narodowej Rady Ekonomicznej Czech przy Premierze Czech i głównym ekonomistą w czołowym czeskim banku Ceskoslovenska obchodni banka. W 2006 roku został uznany przez Yale Economic Review za jedenego z „pięciu najgorętszych młodych umysłów ekonomii”, następnie otrzymał stypendium w ramach Yale University World Fellowship.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Sprawdź, gdzie kupić Ekonomia dobra i zła

R E K L A M A

Szukasz pomysłu na biznes?

Lubisz czytać książki i polecać je innym? Masz własną stronę lub profil w mediach społecznościowych? Możesz zacząć na tym zarabiać jeszcze dziś! Wystarczy, że przy pomocy widżetu BUY.BOX zaczniesz kierować swoich użytkowników do najlepszych księgarń.

Sprawdź, gdzie kupić

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Twoja prywatność

Nasza strona korzysta z plików cookie w celach analitycznych, a także, żeby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.