Firmy szybkiego wzrostu

Sprawdź, gdzie kupić
Firmy szybkiego wzrostu. Jak osiągać przewidywalny przychód i rekordowe zyski

Jason Lemkin i Aaron Ross są cenionymi przedsiębiorcami. Na podstawie własnych doświadczeń napisali „Firmy szybkiego wzrostu. Jak osiągać przewidywalny przychód i rekordowe zyski”. Przeanalizujmy ich wskazówki.

Własna nisza kluczem do sukcesu

Człowiek niegotowy na wzrost w firmie, otrzymuje zlecenia w wyniku poleceń, warunkując sukces ilością klientów, a nie jakością produktu. Co zmieni tą sytuację? Odnalezienie własnej niszy, przywracające skupienie i przynoszące dobrą współpracę z klientem. Najżyczliwsi klienci to Wcześni Naśladowcy, czyli rodzina/znajomi, lepiej jednak koncentrować się na Klientach Mainstreamowych, o których zaufanie trzeba walczyć. Chcąc wypromować produkt, zadajmy sobie pytania: 1. czy rozwiąże on konkretny problem klientów? 2. co czyni moich klientów wyjątkowymi? 3. gdzie mogę się spodziewać korzyści finansowych? Klucz do biznesu to pływanie dużej ryby w małym stawie/niszy. W jej sprecyzowaniu pomoże technika 20 wywiadów z klientami.

Outbound i inbound, sprzedażowe błędy i dekalog lidera

Zarządzanie sukcesem klienta zmniejsza odpływ kontrahentów i zwiększa dochody. Jest regularnym monitorowaniem poziomu zadowolenia oraz naprawianiem niedociągnięć. Profesjonalny marketing stanowi połączenie outboundu (strzałów) z inboudem (sieciami). Prospecting outboundowy uniezależnia od marketingu przychodzącego, podwaja przychody, deklasuje konkurencję oraz pomnaża udziały w rynku. Marketing inboundowy funkcjonuje natomiast w formule jeden do wielu, generuje sporą liczbę leadów i jest wysoce mierzalny. Autorzy podają następnie błędy w budowaniu zespołów. Są nimi: zatrudnianie handlowców/dyrektorów ds. sprzedaży „w ciemno” oraz niskie płace. Skuteczny lider wie, że zdolny handlowiec prędko pokazuje co potrafi, na pierwszym miejscu stawia uczciwość i integrację grupy. Rozważny zwierzchnik rekrutuje solidne osoby, gasi pożary oraz poszerza pracownicze grono o handlowców tego samego rodzaju, gwarantując im takie same szkolenia i procedury. 

Aaron Ross with Jason Lemkin – From Impossible to Inevitable

Specjalizacja, Rok Piekła i Źródła Presji

Specjalizacja to doskonały pomysł dla prężnej firmy. Obejmuje Zarządzanie Sukcesem Klienta, nowy segment rynku, prospecting albo przetwarzanie leadów z inboudu. Specjalizacja podnosi efektywność, tworzy zaplecze dla przyszłych talentów, upraszczając ścieżkę kariery, kursów i awansów. Efektywność sprawia, że firma cieszy się licznymi transakcjami. Mając do czynienia z małymi transakcjami, starajmy się podwajać średnią wartość sprzedaży, z dużymi, jasno określajmy niszę i liczbę osób zaangażowanych w projekt. Niezależnie od stopnia motywacji, każdemu czasem przydarza się Rok Piekła. Trudny okres zmusza do przedefiniowania słabych punktów, a ratunkiem stają się Źródła Presji – nieprzekraczalne terminy, zapewniające wykonanie zadań. 

Skarbnica porad 

Książka „Firmy szybkiego wzrostu. Jak osiągać przewidywalny przychód i rekordowe zyski” to odpowiedni podręcznik dla liderów. Czytając przytoczone studia przypadków, widzimy, że Jason Lemkin i Aaron Ross rzeczywiście znają się na biznesie. Skarbnica porad jest tu naprawdę bogata i uważny odbiorca wydobędzie z niej mnóstwo klejnotów.  

Facebook
Twitter
LinkedIn

Podobała Ci się receznja?

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz kolejnych recenzji wartościowych książek.

Sprawdź, gdzie kupić

Ciasteczka

Ta strona używa plików cookies, aby zapewnić Ci najwyższą jakość usług. Korzystanie ze strony oznacza akceptację Regulaminu oraz Polityki Prywatności.

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnych recenzji wartościowych książek.