Google Analytics w biznesie

Sprawdź, gdzie kupić

Chcecie wiedzieć, jak myślą wasi klienci? Przeczytajcie książkę Martyny Zastrożnej Google Analytics w biznesie. Poradnik dla zaawansowanych.

Na przestrzeni ostatnich lat obserwujemy ogromne zmiany w sposobie, w jaki korzystamy z internetu. Dawniej, żeby znaleźć w internecie jakiś informacje, musieliśmy usiąść przy biurku, uruchomić komputer, a następnie modem i poczekać, aż się połączy. Dziś wystarczy, że sięgniemy do kieszeni i odblokujemy naszego smartfona. Mobilna rewolucja czyni każdego z nas ekspertem w wybranym temacie i to właściwie od ręki. Zanim dokonamy jakiegokolwiek zakupu, zasięgamy opinii na forum poświęconym produktowi, oglądamy prezentacje na YouTube, prosimy o rekomendację znajomych na portalach społecznościowych. Na koniec oczywiście porównujemy ceny i kupujemy produkt w sklepie, w którym jest najtaniej. Sprzedawcom nie jest łatwo w świecie Web 2.0, 3.0, a nawet 4.0!

W badaniach z 2012 roku przeprowadzonych przez Google i Shopper Sciences, zidentyfikowano aż trzy tysiące różnych ścieżek poszukiwania informacji! Oznacza to, że każdy użytkownik internetu korzysta z niego na swój indywidualny sposób. Czy to zła wiadomość dla dostawców produktów i usług? I tak, i nie. Na szczęście istnieją narzędzia, które potrafią odtworzyć i zanalizować ścieżki zakupowe klientów. Ich znajomość pozwala usystematyzować i wykorzystać tę wiedzę po to, by skuteczniej dotrzeć do osób naprawdę zainteresowanych naszymi produktami i usługami. Jednym z takich narzędzi jest Google Analytics. Dzięki tej książce będziesz w stanie wyciągnąć 120% z jego możliwości i zbudować przewagę nad konkurencją.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Podobała Ci się receznja?

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz kolejnych recenzji wartościowych książek.

Sprawdź, gdzie kupić

Ciasteczka

Ta strona używa plików cookies, aby zapewnić Ci najwyższą jakość usług. Korzystanie ze strony oznacza akceptację Regulaminu oraz Polityki Prywatności.

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnych recenzji wartościowych książek.