Grywalizacja

Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Przeczytaj książkę Grywalizacja. Jak zastosować reguły gier w działaniach marketingowych i przenieś swoje działania marketingowe na wyższy poziom (gry)!

Usiądź i wyobraź sobie, że jedziesz na przykład samochodem i że twoim zadaniem jest przejechanie trasy z punktu A do punktu B. Dodatkowo, musisz przy tym zużycie jak najmniejszej ilości paliwa. Wyobraź sobie również, że do osiągnięcia tego celu motywuje cię twój własny samochód. Myślisz, że to niemożliwe i że takie rzeczy zdarzają się tylko w grach komputerowych? Zasady rodem z gier komputerowych posiadają już w swoich samochodach Ford oraz Honda. Wykorzystują je również tacy giganci jak choćby Microsoft czy Starbucks. Grywalizacja to przyszłość marketingu. To przyszłość, która zbliża się wielkimi krokami. Harvard Business Review uznał grywalizację za jeden z najważniejszych trendów marketingowych drugiej dekady XXI wieku.

Teorię wykorzystania mechaniki gier komputerowych do celów biznesowych marketingowy świat odkrył w 2009 roku dzięki badaniom Byrona Reevesa i J. Leightona Reada z Uniwersytetu Stanforda, którzy założyli firmę badawczą Seriosity. W Polsce takie wyzwanie podjął Paweł Tkaczyk.

Dzięki jego książce poznasz krok po kroku, level po levelu temat grywalizacji. Autor poprowadzi cię od teorii gier, poprzez obowiązujące w nich zasady i towarzyszące im historie, aż po zastosowania powiązanych z nimi zjawisk, takich jak chociażby social graph. Pokaże ci narzędzia, dzięki którym będziesz w stanie stworzyć swoją własną marketingową grę. Co więcej, skłonisz ludzi do tego, by zechcieli w nią zagrać!

Paweł Tkaczyk sam o sobie mówi, że „zarabia na życie opowiadaniem historii”. Od dziesięciu lat prowadzi firmę MIDEA, która buduje silne marki klientów, snując ich opowieści za pomocą technik takich, jak brand storytelling czy content marketing. Pracuje zarówno z małymi czy nowymi firmami (jako mentor uczestniczy np. w warsztatach dla młodych przedsiębiorców), jak i z wielkimi (z jego wiedzy korzystają m.in. Agora, Orlen Oil czy Citibank). Jest specjalistą nowoczesnego marketingu i brandingu. Pisuje nie tylko do branżowych czasopism (takich jak „Brief”), ale prowadzi także blog oraz podcast „Mała Wielka Firma”. Prywatnie jest miłośnikiem książek i horrorów klasy „B”.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Grywalizacja

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Grywalizacja

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej