Jak się uczyć przewodzić i jak przewodzić, by się uczyć

Jak się uczyć przewodzić i jak przewodzić, by się uczyć
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
4.8 / 4

Czy w świecie, w którym liczą się szybkie reakcje, pogoń za zyskiem oraz sukcesem jest czas na refleksję? Katie Anderson wraz ze swoim fenomenalnym bohaterem pokazują, że należy go znaleźć jak najszybciej. Wszystko to w książce „Jak się uczyć przewodzić i jak przewodzić, by się uczyć”, ukazującej się nakładem wydawnictwa Lean Enterprise Institute Polska.

Wyciągać wnioski nie tylko z porażek

Dobra lektura ma to do siebie, że zostawia czytelnika z pytaniami, które chodzą za nim jak cień. W przypadku książki „Jak się uczyć przewodzić i jak przewodzić, by się uczyć” do takich elementów należy nauka refleksji nawet nad drobnym potknięciem. Wszyscy bowiem umiemy analizować sromotne porażki, takie jak utrata praca, odejście najlepszego pracownika czy kluczowego klienta. Jednak mało kto potrafi przyjrzeć się problemom napotkanym na drodze zakończonej sukcesem. 

Wyciąganie wniosków jest jak kopanie w ogródku. Możesz oglądać kolejne warstwy ziemi i zgłębiać to, co masz pod swoją działką. Niektórzy pod warstwą pozornie jałowej ziemi znajdą żyzny czarnoziem. Z refleksją jest podobnie. Jak uważasz, co odkryjesz, dokonując refleksji?

Książka dla wszystkich czy dla wybranych?

Książka Katie Anderson ukazująca się nakładem Lean Enterprise Institute Polska jest dla… każdego. Niektórzy znajdą w niej świetne historie, które mogłyby choć czasem zdarzać się w naszym kraju. Szukasz inspiracji do motywowania swoich pracowników? Ta książka jest także Ciebie. Nie trzeba chyba wspominać, że fani metody Lean będą w siódmym niebie, czytając o jej praktycznym zastosowaniu.

Siła partnerstwa i wspólnego celu

Choć książka „Jak się uczyć przewodzić i jak przewodzić, by się uczyć” jest pisana na podstawie doświadczeń lidera – osoby, która ma być niezależna i jak Napoleon prowadzić do zwycięstwa, to ja zauważam w niej również żywe i bardzo budujące świadectwo celu osiąganego wspólnymi siłami. Autorzy najpierw musieli się spotkać, dotrzeć i omówić, co chcą osiągnąć. Choć w książce o tym wspomniano, to autorka nie opisuje szczegółowo drogi powstawania tej publikacji. Domyślam się, że była to praktyczna realizacja założeń, o których dowiadujemy się, czytając. 

Katie dzieli się z czytelnikiem swoją przyjemnością czerpania od Isao Yoshino nauki na temat sztuki uczenia się, przywileju przewodzenia i sekretu wartościowego życia, tworząc spójną, pouczającą i fascynującą opowieść.

John Shook, Prezes Lean Global Network

Co robią najlepsi liderzy?

Katie Anderson wspólnie z Isa Yoshino odpowiadają na odwieczne pytanie, co powinien robić lider. Przede wszystkim ustalać kierunek działania swoim podwładnym. Niektórzy wyznaczają cel w postaci uzyskania określonego poziomu marży. Inni rzucają swoich pracowników na pierwszą linię ognia, w momencie kiedy system obsługi e-commerce nie działa. Są i tacy liderzy, którzy zaczynają od wyznaczania małych zadań.

Niezależnie od tego, co delegowany pracownik ma do zrobienia, dobrzy liderzy wspierają go na każdym kroku. Rozmawiają, obserwują i potrafią podjąć decyzje, które skutkują osiągnięciem sukcesu przez swoich ludzi.

Najlepsi liderzy nie zapominają również o sobie. Wiedzą, że przywódca musi zadbać także o swój rozwój i dobrostan. Uczą się, obserwują, by w określonym momencie móc użyć swoich zasobów w firmie. Myślenie o sobie, w ocenie Isao Yoshino, to również pogodzenie się z tym, że wszyscy popełniamy błędy. Lider, który o tym wie, osiągnie wiele. Ja miałem to szczęście, że spotkałem takiego na swojej zawodowej drodze. A ty?

Jeśli nie spotkałeś jeszcze takiego lidera – książka „Jak się uczyć przewodzić i jak przewodzić, by się uczyć” może być ciekawym kierunkiem w Twoim rozwoju. Niekoniecznie w charakterze lidera.

Książka Katie Anderson i Isao Yoshino „Jak się uczyć przewodzić i jak przewodzić, by się uczyć”  właśnie ukazała się nakładem Wydawnictwa Lean Enterprise Institute Polska.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Jak się uczyć przewodzić i jak przewodzić, by się uczyć

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Jak się uczyć przewodzić i jak przewodzić, by się uczyć