Jak zjednać sobie ludzi. Metody agenta FBI

Jak zjednać sobie ludzi. Metody Agenta FBI
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
3.5 / 2

Robin Dreeke prowadził Program Analizy Behawioralnej dla FBI, służył w Marynarce Wojennej USA i badał stosunki międzyludzkie. Na podstawie swoich doświadczeń napisał „Jak zjednać sobie ludzi. Metody agenta FBI”.

Techniki FBI

Książka „Jak zjednać sobie ludzi. Metody agenta FBI” składa się ze wskazówek polepszających kontakty interpersonalne. Technika numer 1: Sztuczne ograniczenia czasowe, polega na zasygnalizowaniu rozmówcy, że „już się wychodzi”, tak aby nie poczuł się zagrożony oraz na mówieniu prawdy o rzeczach, które mają dla nas znaczenie. Tym sposobem Dreeke uciął sobie small talk z nieznajomym o właściwym wieku nastolatków do rozpoczęcia randkowania. W technice numer 2: Sygnałach pozawerbalnych, pamiętajmy o uśmiechu wzmocnionym delikatnym ruchem głowy oraz o lekkim opuszczeniu podbródka – pokażemy interlokutorowi, że nie czujemy nad nim wyższości. Praktykując technikę numer 3: Mów wolniej, poprzez spokojniejsze artykułowanie zdań, specjalne zwalnianie i robienie pauz, udoskonalimy nasz autorytet. Technika numer 4: Współczucie i pomoc obraca się wokół przyjaznego nastawienia, cierpliwości i pozbawionej ukrytych zamiarów prośby o wsparcie. Stosując te zalecenia, autor zagadnął do pewnej kobiety w sprawie prezentu dla żony i uzyskał wyczerpującą podpowiedź. Przechodząc do techniki numer 5: Odrzuć ego, Dreeke podkreśla, że ego wpływa na kontakty międzyludzkie i, jeżeli chcemy nawiązać jakościową relację, powinniśmy z niego zrezygnować – nie będziemy wtedy przejawiać agresji, unikniemy zaognienia sytuacji. Dzieli się tutaj opowieścią o konfrontacji z kierowcą ciężarówki, która nie skończyła się niebezpiecznie tylko dlatego, że autor zachował zimną krew. Na technikę numer 6: Doceniaj innych przypada słuchanie, skupienie i docenianie opinii. Wdrażając tą metodę w życie, Dreeke wyciągnął przydatne wiadomości od informatorów. Technika numer 7 to „Jak? Kiedy? Dlaczego?”, czyli pytania otwarte, wzbogacone zachętami, parafrazami i etykietami emocjonalnymi. Ludzie lubią mówić, więc istnieje prawdopodobieństwo, że używając tych słów dostaniemy od nich kluczowe informacje. W technice numer 8: Quid Pro Quo, przekazujemy fakty o sobie w zamian za co dowiadujemy się czegoś o innych. Zadziała na człowieka czujnego i wycofanego albo gdy sądzi on, że za bardzo się odsłonił. Technika numer 9: Dawaj prezenty, obejmuje wymianę podarunków w rozmowie (każdy z prezentów nakierowujemy na odbiorcę). Wręczenie podarunku zanim zostaniemy obdarowani to dobra droga do zacieśnienia więzi – właśnie temu zabiegowi autor zawdzięcza otrzymanie zaproszenia na wystawną kolację. Wreszcie, technika numer 10: Zarządzaj oczekiwaniami, koncentruje się na maskowaniu zamiarów i zmianie motywacji na altruistyczną. Podobna metamorfoza zmniejsza rozczarowanie oraz zwiększa szansę na odniesienie sukcesu w relacji.

Potęga analizy       

Książka „Jak zjednać sobie ludzi. Metody agenta FBI” to ciekawa lektura udowadniająca efektywność trików behawioralnych. Robin Dreeke uzupełnia zagadnienia teoretyczne propozycjami ćwiczeń i przykładami z życia, nie można zatem wątpić w wiarygodność jego instrukcji.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Jak zjednać sobie ludzi. Metody agenta FBI

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Jak zjednać sobie ludzi. Metody agenta FBI

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej