KPI, czyli kluczowe wskaźniki efektywności. 75 mierników ważnych dla każdego menedżera

KPI, czyli kluczowe wskaźniki efektywności. 75 mierników ważnych dla każdego menedżera
Pinterest

Spis treści

Ocena czytelników
4.5 / 6

W XXI wieku, niezależnie od branży czy kraju, w którym odbywa się spotkanie zarządu, dyskusja nad strategią bądź też przegląd wyników kwartalnych odbywa się ze słowem „KPI” w roli głównej. Bernard Marr w swojej książce „KPI, czyli kluczowe wskaźniki efektywności. 75 mierników ważnych dla każdego menadżera” wyjaśnia do czego ono służy i jak stosować to pojęcie w codziennej pracy Twojego przedsiębiorstwa.

Czym jest KPI?

KPI, w Polsce znane jako Kluczowe Wskaźniki Efektywności, to narzędzie, które pozwala na mierzenie i ocenę postępów i efektywności działalności przedsiębiorstwa lub organizacji. KPI służą do wskazywania, czy przedsiębiorstwo osiąga swoje cele i jakie obszary wymagają poprawy. Wskaźniki KPI mogą być różne dla branż, działów czy osób.

Istnieją setki wskaźników KPI do wyboru, a większość firm ma trudności z wyborem tych właściwych dla swojej działalności. Zamiast tego mierzy i raportuje ogromną ilość informacji na temat wszystkiego, co jest łatwe do uchwycenia ale mało przydatne do rozwoju przedsiębiorstwa. W tym momencie na pomoc przychodzi Bernard Marr i jego książka. Pokazuje ona, w jaki sposób wybrać i stosować odpowiednie narzędzia KPI.

Dlaczego właśnie KPI jest istotne dla Ciebie i Twojej firmy?

KPI jest ważne dla Twojej firmy ponieważ pozwala na mierzenie i ocenę postępów codziennej pracy w praktycznie wszystkich obszarach. Dzięki temu możesz lepiej zrozumieć, czy to, co robisz się opłaca.  Dzięki KPI, przedsiębiorstwa mogą lepiej kontrolować i zarządzać swoimi działaniami i zasobami. To pozwala na lepsze wykorzystanie potencjału i zwiększenie efektywności. To właśnie stosowanie tego narzędzia pozwala Ci zarządzać skutecznie. 

W dzisiejszym wymagającym świecie biznesu ważne jest, aby liderzy oraz kadra kierownicza wyższego szczebla mogli podejmować w pełni świadome decyzje, dotyczące firmy. W cenie są oczywiście działania, które poprawią wyniki i zaprezentują pomysły, dzięki którym będziesz daleko przed konkurencją. 

KPI pozwala na bieżące monitorowanie wyników, a co za tym idzie – szybkie reagowanie na zmieniające się warunki rynkowe i unikanie potencjalnych problemów. KPI pomoże określić, jakie cele są ważne dla Twojego przedsiębiorstwa. To z kolei wpłynie na lepsze zarządzanie i podejmowanie decyzji. Wystarczy zaufać wskazówkom od Bernarda Marra odnośnie KPI.

Dlaczego KPI od Bernarda Marra?

Bernard Marr jest  ekspertem w dziedzinie wskaźników kluczowych i analizy danych, a także autorem książek na temat zarządzania i efektywności. Jego publikacje – w tym „KPI, czyli kluczowe wskaźniki efektywności” – zawierają praktyczne i przystępne porady, które pomagają czytelnikom w lepszym zrozumieniu i wykorzystaniu tego, co nazywamy KPI. 

Książka „KPI, czyli kluczowe wskaźniki efektywności. 75 mierników ważnych dla każdego menedżera” to obowiązkowa lektura dla menedżerów, którzy chcą lepiej rozumieć i mierzyć efektywność swoich działań. Bernard Marr przedstawia 75 ważnych mierników, które pomagają w ocenie wyników pracy i podejmowaniu decyzji biznesowych. Książka wyjaśnia skomplikowane pojęcia w sposób prosty i łatwy do wdrożenia. Najlepsze są oczywiście przykłady z życia wzięte oraz case studies, zawarte w publikacji. Pomagają one stosować poznane zagadnienia w praktyce.

Książka Bernarda Marra jest także dla tych, którzy chcą lepiej zrozumieć i mierzyć efektywność swojej pracy. KPI pozwala na lepsze zarządzanie swoim przedsiębiorstwem i swoją pracą. Nie czekaj i wykorzystaj je już teraz!

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Sprawdź, gdzie kupić KPI, czyli kluczowe wskaźniki efektywności. 75 mierników ważnych dla każdego menedżera

Opinie o książce KPI, czyli kluczowe wskaźniki efektywności. 75 mierników ważnych dla każdego menedżera

Twoja prywatność

Nasza strona korzysta z plików cookie w celach analitycznych, a także, żeby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.