KPI, czyli kluczowe wskaźniki efektywności. 75 mierników ważnych dla każdego menedżera

KPI, czyli kluczowe wskaźniki efektywności. 75 mierników ważnych dla każdego menedżera
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
4.5 / 8

W XXI wieku, niezależnie od branży czy kraju, w którym odbywa się spotkanie zarządu, dyskusja nad strategią bądź też przegląd wyników kwartalnych odbywa się ze słowem „KPI” w roli głównej. Bernard Marr w swojej książce „KPI, czyli kluczowe wskaźniki efektywności. 75 mierników ważnych dla każdego menadżera” wyjaśnia do czego ono służy i jak stosować to pojęcie w codziennej pracy Twojego przedsiębiorstwa.

Czym jest KPI?

KPI, w Polsce znane jako Kluczowe Wskaźniki Efektywności, to narzędzie, które pozwala na mierzenie i ocenę postępów i efektywności działalności przedsiębiorstwa lub organizacji. KPI służą do wskazywania, czy przedsiębiorstwo osiąga swoje cele i jakie obszary wymagają poprawy. Wskaźniki KPI mogą być różne dla branż, działów czy osób.

Istnieją setki wskaźników KPI do wyboru, a większość firm ma trudności z wyborem tych właściwych dla swojej działalności. Zamiast tego mierzy i raportuje ogromną ilość informacji na temat wszystkiego, co jest łatwe do uchwycenia ale mało przydatne do rozwoju przedsiębiorstwa. W tym momencie na pomoc przychodzi Bernard Marr i jego książka. Pokazuje ona, w jaki sposób wybrać i stosować odpowiednie narzędzia KPI.

Dlaczego właśnie KPI jest istotne dla Ciebie i Twojej firmy?

KPI jest ważne dla Twojej firmy ponieważ pozwala na mierzenie i ocenę postępów codziennej pracy w praktycznie wszystkich obszarach. Dzięki temu możesz lepiej zrozumieć, czy to, co robisz się opłaca.  Dzięki KPI, przedsiębiorstwa mogą lepiej kontrolować i zarządzać swoimi działaniami i zasobami. To pozwala na lepsze wykorzystanie potencjału i zwiększenie efektywności. To właśnie stosowanie tego narzędzia pozwala Ci zarządzać skutecznie. 

W dzisiejszym wymagającym świecie biznesu ważne jest, aby liderzy oraz kadra kierownicza wyższego szczebla mogli podejmować w pełni świadome decyzje, dotyczące firmy. W cenie są oczywiście działania, które poprawią wyniki i zaprezentują pomysły, dzięki którym będziesz daleko przed konkurencją. 

KPI pozwala na bieżące monitorowanie wyników, a co za tym idzie – szybkie reagowanie na zmieniające się warunki rynkowe i unikanie potencjalnych problemów. KPI pomoże określić, jakie cele są ważne dla Twojego przedsiębiorstwa. To z kolei wpłynie na lepsze zarządzanie i podejmowanie decyzji. Wystarczy zaufać wskazówkom od Bernarda Marra odnośnie KPI.

Dlaczego KPI od Bernarda Marra?

Bernard Marr jest  ekspertem w dziedzinie wskaźników kluczowych i analizy danych, a także autorem książek na temat zarządzania i efektywności. Jego publikacje – w tym „KPI, czyli kluczowe wskaźniki efektywności” – zawierają praktyczne i przystępne porady, które pomagają czytelnikom w lepszym zrozumieniu i wykorzystaniu tego, co nazywamy KPI. 

Książka „KPI, czyli kluczowe wskaźniki efektywności. 75 mierników ważnych dla każdego menedżera” to obowiązkowa lektura dla menedżerów, którzy chcą lepiej rozumieć i mierzyć efektywność swoich działań. Bernard Marr przedstawia 75 ważnych mierników, które pomagają w ocenie wyników pracy i podejmowaniu decyzji biznesowych. Książka wyjaśnia skomplikowane pojęcia w sposób prosty i łatwy do wdrożenia. Najlepsze są oczywiście przykłady z życia wzięte oraz case studies, zawarte w publikacji. Pomagają one stosować poznane zagadnienia w praktyce.

Książka Bernarda Marra jest także dla tych, którzy chcą lepiej zrozumieć i mierzyć efektywność swojej pracy. KPI pozwala na lepsze zarządzanie swoim przedsiębiorstwem i swoją pracą. Nie czekaj i wykorzystaj je już teraz!

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić KPI, czyli kluczowe wskaźniki efektywności. 75 mierników ważnych dla każdego menedżera

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce KPI, czyli kluczowe wskaźniki efektywności. 75 mierników ważnych dla każdego menedżera

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej