Lider produktu. Jak najlepsi menedżerowie tworzą doskonałe produkty i budują skuteczne zespoły
Lider produktu. Jak najlepsi menedżerowie tworzą doskonałe produkty i budują skuteczne zespoły
Zapisz

Dziś najtaniej 🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Książka „Lider produktu. Jak najlepsi menadżerowie tworzą doskonałe produkty i budują skuteczne zespoły” autorstwa Richarda Banfield’aMartina ErikssonaNate’a Walkingshaw’a, ma klimat korporacyjny. Choć twórcy zapewniają, że publikacja przeznaczona jest dla małych firm, operują przykładami wielkich przedsiębiorstw, a branżowe określenia są tożsame z myśleniem korporacyjnym. 

ELASTYCZNOŚĆ I KOMUNIKATYWNOŚĆ WYZNACZNIKIEM DOBREGO LIDERA

BanfieldEriksson oraz Walkingshaw w centrum stawiają lidera produktu, opisują jego najbardziej pożądane cechy, umożliwiające odniesienie sukcesu w zawodzie. Lider powinien być komunikatywny i lubić kontakt nie tylko z klientami, ale z ludźmi w ogóle (zwłaszcza z prowadzonym zespołem). W stosunku do klienta niech okazuje służebność – usługuje potrzebom użytkownika, ale i kontroluje własne ego. W książce zdolności te nazwano „umiejętnościami miękkimi”. Obowiązek dobrego lidera, bądź menadżera stanowi także posiadanie spójnej wizji, połączonej ze strategią promowania produktu. Otwartość na zmiany jest bardzo wskazana, bo technologie stale się modyfikują.

MANIFEST PROGRAMOWANIA ZWINNEGO

Kamieniem milowym w sferze zarządzania produktem stał się Manifest Programowania Zwinnego z 2001 roku, przekształcający relacje między firmą, a klientem. Zgodnie z nowymi zasadami, zaczęto bardziej cenić ludzi i interakcje niż narzędzia i procesy, jak również współpracę z klientem od negocjacji umów.

LIDER A ZESPÓŁ

 Lider ma stać się nauczycielem, adwokatem, trenerem i maskotką zespołu. Powinien więc przekazywać zespołowi wiedzę, mobilizować do działania, doceniać talenty i respektować indywidualności. Dobry lider dokładnie zapoznaje się z każdą częścią składową firmy. Aby uchronić swoich ludzi przed złymi decyzjami, zapewnia im ciągłe szkolenia oraz sam poszerza umiejętności. W zespole powinni znajdować się najzdolniejsi ludzie – wybiera się ich poprzez przeprowadzanie trudnych rekrutacji, np. poproszenie o rozwiązanie próbnych zadań projektowych, testowanie różnych umiejętności. Dobrym wyjściem są też płatne praktyki, wzorem takich firm, jak Facebook, Google, czy Yahoo. 

LIDERZY PRODUKTU W MŁODYCH FIRMACH

 Liderzy produktu w raczkujących firmach muszą być przygotowani na chaos i odpowiednio na niego reagować – w każdym nowym przedsiębiorstwie występuje lekki miszmasz. Warto zatrudnić konsultanta, aby podzielił się wiedzą i doświadczeniem. Skuteczny lider jest odporny na porażki i chroni się przed nimi poprzez rozważanie potencjalnych szkodliwych czynników.

SPECJALISTYCZNA PUBLIKACJA – NIE DLA KAŻDEGO

„Lider produktu. Jak najlepsi menadżerowie tworzą doskonałe produkty i budują skuteczne zespoły” to publikacja ściśle specjalistyczna – ktoś wcześniej niezaznajomiony z tajnikami prowadzenia firmy wyniesie z niej niewiele. Warto natomiast, aby sięgnęli po nią młodzi liderzy i członkowie zespołów, gdyż zawiera dużo porad dotyczących prawidłowego zarządzania produktem. 

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Lider produktu

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Lider produktu

guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej