Odkrywając wolność. Przeciw zniewoleniu umysłów

Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
5 / 1

Zastanawiacie się czy wolność i swobody obywatelskie są w naszym kraju zagrożone? Czy należy podejmować działania skierowane na ich obronę? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziecie w książce Odkrywając wolność prof. Leszka Balcerowicza.

„Odpowiedzią na antywolnościowe presje, które występują w demokracji, nie jest oczywiście odejście od demokracji i związanych z nią obywatelskich swobód, lecz obrona zagrożonych wolności w ramach demokracji i społeczeństwa obywatelskiego. Wymaga to stałych systematycznych i profesjonalnych działań, bo antywolnościowe presje nigdy nie ustaną. A zatem walka o wolność nigdy się nie skończy – chyba że pozwolimy jej zginąć.

Obrona zagrożonych swobód jest w Polsce dotąd zbyt słaba. Nie wszyscy rozumieją, że owa erozja wynika z presji rozmaitych grup (nie tylko związanych z państwem) i aby ją powstrzymać trzeba tworzyć silniejszą obywatelską przeciwwagę. Obronę wolności ogranicza też ogromne myślowe zamieszanie, jakie dotyczy podstawowych pojęć takich jak państwo, prawa, własność, sprawiedliwość – i sama wolność. Teraz zamęt dezorganizuje myślenie, a przez to – działanie.

W książce Odkrywając wolność zgromadziłem kilkadziesiąt znakomitych, w mojej opinii, tekstów na powyższe tematy, w tym takie, które należą do klasyki klasycznego liberalizmu. Mam nadzieję, że ta książka pomoże zmniejszyć wspomniany myślowy zamęt i wzmocni obronę zagrożonych wolności w naszym kraju.”

Leszek Balcerowicz

Wydawnictwo: Zysk i S-ka | Data wydania: listopad 2012
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Odkrywając wolność. Przeciw zniewoleniu umysłów

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Odkrywając wolność. Przeciw zniewoleniu umysłów

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej