Odwracanie marki

Odwracanie marki. Dlaczego teraz klienci rządzą firmami - i jak obrócić to na własną korzyść
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Eksplozja komunikacji i siła, którą daje klientom komunikowanie się, wywraca w dzisiejszych czasach wiele firm do góry nogami. Pytanie nie polega na tym, CZY również twoja firma zostanie postawiona na głowie, tylko KIEDY to nastąpi. Najlepsi klienci to już nie tylko konsumenci. To konkretni ludzie, mający nadzieje, potrzeby i emocje. Dzielą się z innymi ocenami, mają swoje kaprysy, wyrażają bardzo osobiste poglądy i sami piszą własne historie.

Klient ma znacznie większą kontrolę nad produktami, które lubi czy wręcz uwielbia. To nie są już marki tylko KUPOWANE – są to marki, z którymi się UTOŻSAMIAMY. Klient chce mieć coś do powiedzenia w kwestii tego, co się produkuje i jak się towar dostarcza. Klient jest w stanie sam podwinąć rękawy i pomagać, nie tylko promując markę wśród swoich znajomych, ale i budując jej treść, podsuwając pomysły, a nawet sprzedając produkty i usługi.

Budowanie świadomości marki, które obecnie odbywa się przede wszystkim w mediach społecznościowych, przekazuje losy firm w ręce klientów. Jest to odwracanie marki, rzut judo, którego efekty widzi cała branża. Technika, która pogrąża niektóre firmy, a inne podnosi do statusu supergwiazd.

Dziś wybór jest prosty. Odwróć się albo sami cię odwrócą. Swoją klarowną opowieść o tym, jak przeskoczyć wprost do przyszłości rządzonej przez konsumentów Neumeier prowadzi lekko i bez wysiłku. Przekształć swoją markę w miniruch społeczny, który klienci będą z przyjemnością współtworzyć, a ty patrz, jak rośnie i niech oko twoje radują zyski.

Marty Neumeier to amerykański autor i mówca, który pisze na temat marek, wzornictwa, innowacyjności i kreatywności. Obecnie pełni funkcję dyrektora ds. transformacji w Liquid Agency, agencji brandingowej z siedzibą w San Jose w Kalifornii. Jest autorem takich książek, jak „The Brand Gap: How to Bridge the Distance between Business Strategy and Design”, „The Dictionary of Brand”, „The Designful Company: How to Build a Culture of Nonstop Innovation” czy „The 46 Rules of Genius: An Innovator’s Guide to Creativity”.

Marty Neumeier to mistrz słowa ‒ książkę czyta się bardzo przyjemnie. Rzecz jest pouczająca i robi wrażenie. Psychologia konsumentów w ciągu ostatniej dekady zmieniła się fundamentalnie. Marty usuwa słowo „niełatwe” z niełatwego zadania, jakim jest dostosowanie się do tej zmiany.

Kit Yarrow, psycholog i autor książki „Dekodowanie umysłu nowego konsumenta”

Marty Neumeier znakomicie rozumie, że zmiana tego, co nazywamy „kapitałem ludzkim” klientów, jest w stanie zmienić ciężar gatunkowy marki produktu i usługi. ODWRACANIE MARKI to instrukcja dla specjalistów od tworzenia obrazu produktu mówiąca o tym, jak i w co inwestować, aby kapitał ludzki był jeszcze bardziej wartościowy.

Michael Schrage, MIT Sloan Executive Education

 

Kategoria: Książki o marketingu

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Odwracanie marki

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Odwracanie marki

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej