Przyciąganie talentów

Przyciąganie talentów. Jak znaleźć, zatrudnić i zatrzymać najlepszych

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Mark Miller jest liderem biznesu, autorem bestsellerów i mówcą. Na podstawie swoich doświadczeń napisał „Przyciąganie talentów. Jak znaleźć, zatrudnić i zatrzymać najlepszych”. Przyjrzyjmy się wskazówkom zawartym w publikacji. 

Historia Blake’a i Clinta 

Książka „Przyciąganie talentów”  to powieść z wątkiem biznesowym. Głównymi bohaterami są Blake, dyrektor generalny firmy oraz jego syn, licealista Clint. Poznajemy Blake’a w chwili kryzysu w organizacji: pojawiły się poważne problemy z zatrudnieniem – tracił pracowników i brakowało nowych kandydatów. Podczas spotkania dyrektorów generalnych okazało się, że pozostali borykają się z podobnymi perturbacjami, postanowili więc zmienić profile firm tak, by przyciągnęły talenty. 

Clint otrzymał informację od przyjaciela z Afryki, że siostra kolegi zmarła. Powodem śmierci była zatruta woda i Clint zadecydował wraz z kumplami, że postara się o wakacyjną posadę, a zarobki z niej przeznaczy na budowę studni. Chcieli, by była to praca spełniająca ich wymagania, wpływająca na przyszłość zawodową, oferująca uczciwe wynagrodzenie i szkolenia. 

Blake i Charles, szef działu kadr, zwoływali zebrania, na których odbywały się burze mózgów. Widywali się też z pracownikami, aby dowiedzieć się, co ich przekonało do firmy. Gwiazdom przedsiębiorstwa podobała się uczciwość Blake’a, troska o team i wrażenie przynależności. Na kolejnych meetingach dyrektorów generalnych ustalono, że wybitne talenty są potrzebne do uzyskania przewagi konkurencyjnej, elastyczności, wiarygodnego reprezentowania marki oraz do przyciągnięcia innych zdolnych jednostek. 

Talent Magnet – Mark Miller

W trakcie firmowych dyskusji, Blake i Charles uświadomili sobie, że wybitne talenty poszukują pracodawcy krzewiącego pozytywną kulturę, mającego nienaganną reputację, poczucie misji i wartości. Kogoś konkretnego, dbającego o podwładnych, zapewniającego coaching i pielęgnującego więzi. Od wysokiej płacy bardziej cenią lepszą przyszłość, ambitne wyzwania oraz pozyskanie umiejętności. Chodzi także o to, aby efektywnie propagować firmową opowieść korzystając z mediów społecznościowych i rekomendacji osób już na etacie.

Clint i spółka (czyli Olivia, Tyler i Alex) po zaliczeniu szeregu nieudanych pracowniczych przygód, doszli do wniosku, że idealna posada to taka z zaangażowanym szefem, szansą na rozwój oraz przynosząca satysfakcję. Clinta przyjęto do firmy kierowanej przez Julie, z właśnie takimi wartościami. Ofiarowała mu nawet 500 dolarów na budowę studni i zorganizowała festyn dedykowany wpłacaniu datków na ten cel. 

Biznesowy happy end

Miller zafundował czytelnikom hollywoodzki happy end: Blake z zespołem wypracował wspaniałą strategię, a Clint z kolegami pojechał do Afryki, gdzie w wiosce jego przyjaciela Baako powstała studnia. Blake i Julie nawiązali inspirującą relację oraz wymieniali się koncepcjami usprawniającymi obie firmy. 

Trudno pozbyć się wrażenia, że autor „Przyciąganie talentów. Jak znaleźć, zatrudnić i zatrzymać najlepszych” ma skłonność do idealizowania i przez to zakończenie książki wydaje się naiwne. Mimo to, refleksje Millera są bardzo pożyteczne i dobrze wziąć je sobie do serca. 

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Sprawdź, gdzie kupić Przyciąganie talentów

R E K L A M A

Szukasz pomysłu na biznes?

Lubisz czytać książki i polecać je innym? Masz własną stronę lub profil w mediach społecznościowych? Możesz zacząć na tym zarabiać jeszcze dziś! Wystarczy, że przy pomocy widżetu BUY.BOX zaczniesz kierować swoich użytkowników do najlepszych księgarń.

Sprawdź, gdzie kupić

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Twoja prywatność

Nasza strona korzysta z plików cookie w celach analitycznych, a także, żeby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.