Siła subskrypcji

Siła Subskrypcji. Jak zdobyć klientów i zbudować dochodowy biznes abonamentowy w dowolnej branży
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Nie będzie przesadą, jeśli powiem, że John Warrillow to człowiek orkiestra. Prowadzi audycję, do której zaprasza ludzi biznesu, jest twórcą The Value Builder System – firmy, która pomaga zwiększać istniejącym podmiotom ich wartość, a do realizuje się jako poczytny autor. Jego książki stały się bestsellerami i świetnie sprzedają się na całym świecie, szybko zyskując rzesze fanów. Powodem tego stanu rzeczy jest nie tylko lekki i plastyczny język, ale także zawarta w publikacjach wiedza. W książce „Siła Subskrypcji. Jak zdobyć klientów i zbudować dochodowy biznes abonamentowy w dowolnej branży” autor rozprawił się z mitami na temat zakupów w abonamencie i pokazał, że praktycznie każdą działalność gospodarczą można przekuć w dochodowy interes. 

To jedna z książek, które się połyka

Są takie książki o biznesie, których lektura męczy. Bywają nieciekawie napisane lub po prostu zawierają masę „twardych danych” co sprawia, że zasypiamy nad każdą kolejną stroną. Jednak „Siła Subskrypcji. Jak zdobyć klientów i zbudować dochodowy biznes abonamentowy w dowolnej branży” jest zupełnie innym tytułem. Tutaj od początku mamy do czynienia z dobrze napisanym „czytadłem”, w którym wiedza podana jest w sposób merytoryczny i co najważniejsze ciekawy. Na początku autor wprowadza nas w zagadnienia, którymi będzie się zajmował. Przybliża nam, jak zbudowana jest książka i co znajdziemy w każdym z rozdziałów. Wstęp zawiera krótką historię modelu subskrypcyjnego. 

W części pierwszej znajdziemy także analizę, dlaczego nawet tacy giganci jak Apple i Amazon już dawno przeszli na model oparty na abonamencie. Poznajemy też osiem metod, dzięki którym nasz biznes stanie się bardziej wartościowy i mniej stresujący, kiedy wdrożymy model subskrypcyjny. Autor przedstawia, jak taki model podnosi wartość każdego klienta i jak pogodzić wymagania wobec firmy z jej możliwościami. Część druga książki opisuje dziewięć modeli biznesowych opartych na subskrypcji. Dla przejrzystości została ona podzielona na podrozdziały, z których dowiesz się także, że w kwestii budowania źródeł przychodu odnawialnego w twojej firmie, masz wiele opcji wyboru. W części trzeciej zaś, bardzo dokładnie opisana została strategia budowy biznesu opartego na subskrypcji. 

Sprzedaż w abonamencie to inne wskaźniki

W sprzedaży abonamentowej wymagane jest od nas poznanie innych wskaźników, które różnią się od wielu standardowych wskaźników sprzedażowych. W tym przypadku musimy bazować na wskaźnikach miesięcznego wzrostu (MMR – Monthly Recurring Revenue), cyklu życia klienta (LTV – Lifetime Value), średniego przychodu z klienta (ARPC – Average Revenue per Customer) i miesięcznego spadku liczby klientów (Churn Rate). Ważne jest, aby wiedzieć, jaki jest koszt pozyskania pojedynczego klienta (CAC – Customer Acquisition Cost). W przypadku subskrypcji samo pozyskanie klienta to jedno, a utrzymanie go jak najdłużej to drugie. O tym przeczytamy także w trzeciej części książki. To właśnie w końcowych partiach podane jest kilka uwag i narzędzi, które pozwolą oszacować nasz biznes subskrypcyjny.

Wiedza, która przyda się każdemu

Chociaż książka „Siła Subskrypcji. Jak zdobyć klientów i zbudować dochodowy biznes abonamentowy w dowolnej branży” skierowana jest do tych osób, które myślą o rozpoczęciu sprzedaży usługi lub produktu w modelu subskrypcyjnym, to znajdziemy w niej także wiele przydatnych pomysłów i informacji, które można wykorzystać podczas standardowej sprzedaży on‑ czy offline. Wiele znajdujących się w podręczniku modeli można bardzo łatwo wdrożyć, szczególnie gdy już prowadzimy biznes. Wiele rozwiązań idealnie sprawdzi się w sklepach internetowych, które mają przecież narzędzia sprzedażowe. Wystarczy tylko skorzystać z funkcji naszej platformy lub rozbudować ją o kilka nowych. Wracając jednak do samej książki Johna Warrillowa – to jedna z tych biznesowych pozycji, które warto przeczytać, nawet jeśli nie będziemy decydowali się na tworzenie własnego biznesu subskrypcyjnego. 

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Siła subskrypcji

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Siła subskrypcji

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej