Skuteczny profil na LinkedIn

Skuteczny profil na LinkedIn
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Z profilami w social mediach jest różnie. Czasami zakładamy je dla beki, czasami by po prostu utrzymywać kontakt z bliskimi i znajomymi, a kiedy indziej zależy nam na zbudowaniu pewnej społeczności wokół naszej osoby. Właśnie o tym, jak zbudować markę osobistą oraz rozwinąć karierę dzięki mediom społecznościowym, jest książka pt. Skuteczny profil na LinkedIn.

Być w sieci, być profesjonalnym

Pozycja ta skupia się przede wszystkim na LinkedIn, czyli największym serwisie, który pozwala nawiązać relacje biznesowe z partnerami na całym świecie. Dla wielu osób dobrze „skrojony” profil potrafi zastąpić CV. Ponadto książka ta to także podręcznik, który podpowiada wiele innych rzeczy. Mówi między innymi o tym, jak można zwiększyć sprzedaż dzięki mediom społecznościowym i jak budować wartościowe sieci kontaktów. Jednak najważniejsza rada, jaką daje ta książka, to ta, która mówi, by być profesjonalnym i wiarygodnym w tym, jak się kreujemy. Można dodać do tego jeszcze jedną rzecz – to, że teraz „ekspertem” do spraw social media jest każdy, kto ma profil na więcej niż jednym portalu. To tak nie działa. Znawcą mediów społecznościowych nie jest się wtedy, gdy założy się mającą 500 osób grupę o śmiesznych kotach.

Media społecznościowe mogą zaszkodzić?

Wiele razy słyszymy o tym, że przez obraźliwy wpis na Facebooku lub Twitterze ktoś stracił pracę. Czasami wywlekane są na powierzchnię brudy, które już dawno się przedawniły, ale ktoś po prostu chce nam zaszkodzić. Tak na przykład stało się w przypadku Jamesa Gunna, którego Disney zwolnił ze stanowiska reżysera trzeciej części „Strażników galaktyki”. W jego przypadku ktoś wyciągnął Twitta sprzed 10 lat. Za reżyserem wstawiła się cała załoga filmu, co z tego wyjdzie? Zobaczymy. Właśnie o takich przypadkach jest mowa w tej książce. Ukazuje ona, że nasze profile na Twitterze, Facebooku, YouTube, czy też w dowolnym innym miejscu są przedłużeniem nas samych, są czymś na kształt wirtualnych referencji.

Dlatego warto pamiętać o tym, że jeśli tworzymy profil profesjonalny i na nim wypowiadamy się też prywatnie, to róbmy to z głową. Nawet na bardzo kontrowersyjne tematy możemy wypowiedzieć się w sposób dyplomatyczny i elegancki.

Jak cię widzą…

Jeden z rozdziałów książki pokazuje, jak krok po kroku przygotować profil na LinkedIn – jak go zbudować od podstaw, jak ważne są poszczególne sekcje profilu. Wiele osób zdaje się na automatyczne wypełnienie wielu pól. Nie wie nawet, że można je edytować i przez to wyróżnić się na tle innych profili. Należy też postarać się o ukazanie balansu pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym, a także pozyskać rekomendacje, które pokazują, jak bardzo można nam zaufać i jak są z nas zadowoleni klienci i osoby z nami współpracujące.

LinkedIn to nie „fejs” – tutaj nie liczy się liczba twoich znajomych, a jakość twojej sieci zawodowej. LinkedIn pozwala nawiązywać kontakty właśnie w taki sposób, by dobierać je jakościowo na podstawie budowanych wcześniej z innymi użytkownikami relacji.

Skuteczny profil na LinkedIn jest książeczką niedużą, ma kilkadziesiąt stron, zawiera jednak skondensowaną w pigułkcę wiedzę. Wszystkie elementy, z których zbudowany jest nasz profil, są wyczerpująco opisane i przedstawione. Każdy punkt tworzenia profilu został wytłumaczony, a porady i przykłady napisano przejrzyście i w bardzo czytelny sposób. Oczywiście nie będzie to encyklopedia wiedzy, która pomoże nam od razu zyskać nowych klientów, sprzedawać swoje usługi i produkty, ale jest to dobry początek i wskazówka, jak działać. Jak budować sieć kontaktów pierwszego i drugiego stopnia, jak dzielić się wiedzą, jak tworzyć grupy i dołączać do tych najciekawszych. To wszystko i więcej znajdziecie w tej książce. Oczywiście mogłaby ona być jeszcze bardziej obszerna, ale po co szukać na siłę czegoś, by tylko się przyczepić. Dla każdego, kto zaczyna swoje działania na LinkedIn, będzie to pozycja obowiązkowa.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Skuteczny profil na LinkedIn

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Skuteczny profil na LinkedIn

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej