Świadomy inwestor. Odkrywanie ukrytego potencjału spółki

Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Paweł Zaremba-Śmietański swoją przygodę z rynkami finansowymi rozpoczął wiele lat temu. Bardzo szybko jednak doszedł do wniosku, że coś tu nie gra. Oficjalna wizja giełdy oraz podejście do wycen nie pokazują nam całej rzeczywistości. Bez znajomości realiów trudno jest na giełdzie zarabiać pieniądze. Potrzeba było trochę czasu, zanim autor znalazł i opisał ukrytą prawdę o zarabianiu na giełdzie. Wnioski ze swoich badań przedstawił w książce Świadomy inwestor.

Książka Świadomy inwestor w prosty i klarowny sposób pokazuje nam, jak przeprowadza się wyceny w obowiązującym obecnie standardzie. Jednocześnie autor w wielu miejscach rezygnuje z tradycyjnego spojrzenia na różne aspekty wycen. Szczególną uwagę należy zwrócić na nowatorskie podejście do inwestowania na giełdzie, jak również autorską metodę szacowania wartości, będącą właśnie odpowiedzią na pytanie „czy z rynkiem coś jest nie tak”. Trudności związane z wyceną wartości spółek giełdowych nie wynikają z problemów rynku, tylko z przedstawianej nam jego wizji i stosowanych metod wycen. Sam rynek ma się świetnie.

Paweł Zaremba-Śmietański – zajmuje się rynkami kapitałowymi od blisko dwudziestu lat, zarówno profesjonalnie, jak i jako prywatny inwestor. Był maklerem papierów wartościowych, analitykiem, zajmował się doradztwem na rynku kapitałowym, funduszem seed capital oraz operacjami kapitałowymi. Autor wielu publikacji, m.in. książki Pieniądze leżą na parkiecie. Giełda dla niepokornych. Obecnie jest dyrektorem zarządzającym ds. operacji kapitałowych w DM IDMSA i jednym z czołowych polskich specjalistów giełdowych, zwłaszcza w dziedzinie emisji publicznych.

Wydawnictwo: Onepress | Data wydania: styczeń 2013
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Świadomy inwestor. Odkrywanie ukrytego potencjału spółki

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Świadomy inwestor. Odkrywanie ukrytego potencjału spółki

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej