SWISS MADE

swiss-made-nieznana-historia-szwajcarskiego-sukcesu
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Zobacz wszystkie oferty

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Jak to się stało, że tak niewielki i wciśnięty pomiędzy górskie pasma kraj osiągnął pozycję światowego lidera w takich dziedzinach jak bankowość, logistyka, branża spożywcza, chemiczna czy turystyczna? Książka SWISS MADE. Nieznana historia szwajcarskiego sukcesu z precyzją szwajcarskiego zegarka opisuje niezwykłą przedsiębiorczość i innowacyjność społeczeństwa, które mówi trzema oficjalnymi językami, które chętnie asymiluje uzdolnionych imigrantów i które ceni sobie niezależność od wszelkiej władzy centralnej.

R. James Breiding w swojej książce SWISS MADE. Nieznana historia szwajcarskiego sukcesu dzięki uwzględnieniu perspektywy czasowej wybiegającej w przyszłość przedstawia nam interesujące przewidywania na temat tego, czy Szwajcarzy w epoce globalizacji zdołają utrzymać zdumiewające tempo rozwoju i pozostać w światowej awangardzie.

Autor jest założycielem i właścicielem Naissance Capital, firmy inwestycyjnej z siedzibą w Zurychu. W przeszłości pełnił funkcję dyrektora zarządzającego Templeton Investment oraz dyrektora Rothschild Corporate Finance. Należał również do kadry kierowniczej PricewaterhouseCoopers. Ukończył studia w Harvard Kennedy School oraz Międzynarodowym Instytucie Rozwoju Zarządzania (IMD) w Lozannie. Przez kilka lat pisał artykuły do „The Economist”, specjalizując się w tematyce związanej ze Szwajcarią. Dzięki swojej pracy naukowej związanej z przygotowywaniem publikacji „Swiss Made” został przyjęty w poczet członków Ośrodka Rozwoju Międzynarodowego (Center for International Development) na Uniwersytecie Harvarda. Ma obecnie podwójne – amerykańskie i szwajcarskie – obywatelstwo.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić SWISS MADE

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce SWISS MADE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej