Toksyczne miejsce pracy. Jak skutecznie walczyć z uprzedzeniami, stereotypami, tyranią czy mobbingiem

Toksyczne miejsce pracy. Jak skutecznie walczyć z uprzedzeniami, stereotypami, tyranią czy mobbingiem
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
4.5 / 2

Kim Scott, autorka bestsellera „Szef wymagający i wyrozumiały. Jak skutecznie zarządzać, nie tracąc ludzkiego oblicza”, powraca z kolejną, rewelacyjną książką – „Toksyczne miejsce pracy”. 

Czym są niewłaściwe zachowania w pracy?

Toksyczne miejsca pracy to środowiska zawodowe, które mają negatywny wpływ na zdrowie emocjonalne, fizyczne i psychiczne pracowników. W takich miejscach panuje niezdrowa atmosfera, która może prowadzić do zmniejszenia produktywności, pogorszenia jakości życia zawodowego i osobistego, a także do konfliktów między pracownikami. W skrajnych przypadkach może to doprowadzić do wypalenia zawodowego, problemów zdrowotnych oraz rezygnacji z pracy.

Publikacja Kim Scott  prezentuje skuteczne strategie walki z nieodpowiednimi zachowaniami w miejscu pracy, które prowadzą do oczywistej niesprawiedliwości i łamania prawa ale również braku efektywności. W „Toksycznych miejscach pracy” Kim Scott z ogromną wnikliwością i empatią analizuje problemy, z jakimi zetknąłeś się w czasie swojej kariery zawodowej Ty bądź Twoi znajomi.

Kim Scott wyjaśnia, jak stereotypy, uprzedzenia, nękanie, dyskryminacja, ataki słowne czy przemoc fizyczna wpływają na funkcjonowanie zespołów i organizacji. Dzięki wiedzy, jaką przekazuje, każdy będzie w stanie lepiej rozpoznawać niewłaściwe postawy i zachowania, a także zrozumieć, jak te mechanizmy utrwalają nierówność i niesprawiedliwość.

Toksyczne miejsce pracy to bowiem nie tylko krzywda wyrządzona jednostce ale również przedsiębiorstwo, które nie będzie w stanie osiągnąć przewagi konkurencyjnej.

Rola liderów w kontekście toksycznych miejsc pracy

W „Toksycznych miejscach pracy” autorka skupia się na roli liderów w tworzeniu odpowiedniej kultury organizacyjnej. Przedstawia, jak zapobiegać przypadkom niesprawiedliwości i jak reagować, gdy – pomimo starań – już do tego dojdzie. Warto zaznaczyć, że ta książka nie tylko dostarcza teorii, ale również opiera się na rzeczywistych doświadczeniach, co dodaje jej autentyczności i wartości praktycznej.

„Toksyczne miejsce pracy” Kim Scott to przełomowa książka, która z pewnością zasługuje na szerokie uznanie. Jej podejście do analizy problemów, jakie występują w miejscu pracy, jest zarówno praktyczne, jak i pełne empatii, a przedstawione rozwiązania są przystępne i realistyczne dla każdego lidera.

W tej niezwykle wnikliwiej i przejmującej książce Kim Scott proponuje odważną wizję: miejsce pracy, w którym szacunek i współpraca wygrywają z dominacją i konformizmem. „Toksyczne miejsce pracy” stanowi niezwykłe połączenie moralnej odwagi z praktycznymi rozwiązaniami. Powinna znaleźć się na półce – a także w sercu i umyśle – każdego lidera.

Daniel H. Pink – autor bestsellerowych książek Kiedy oraz Drive

Jak przeciwdziałać mobbingowi?

Książka nie tylko diagnozuje problemy, ale również dostarcza konkretnych narzędzi, które mogą być wykorzystane w praktyce. Scott opisuje strategie i sposoby postępowania dla różnych grup osób, które mogą spotkać się z toksycznymi postawami w pracy: ofiar, świadków, sprawców, a także liderów. Dzięki tym radom każdy czytelnik zyskuje możliwość przeciwdziałania problemom związanym z niewłaściwymi zachowaniami.

„Toksyczne miejsce pracy” to niezwykle potrzebny przewodnik po tym, jak liderzy i ich zespoły powinni tworzyć miejsce pracy umożliwiające wszystkim pokazanie pełni swoich możliwości i odczuwanie radości ze wspólnego działania. Książka ta to kompletna strategia budowy kultury, w której panuje atmosfera szacunku pozwalająca wszystkim efektywnie ze sobą pracować.

Nie zwlekaj, sięgnij po „Toksyczne miejsce pracy” Kim Scott i zacznij tworzyć bardziej sprawiedliwe, efektywne i pełne szacunku środowisko pracy dla siebie i swojego zespołu. Ta książka z pewnością okaże się nieocenionym źródłem wiedzy i inspiracji w dążeniu do osiągnięcia prawdziwego sukcesu w miejscu pracy.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Toksyczne miejsce pracy. Jak skutecznie walczyć z uprzedzeniami, stereotypami, tyranią czy mobbingiem

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Toksyczne miejsce pracy. Jak skutecznie walczyć z uprzedzeniami, stereotypami, tyranią czy mobbingiem

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej