Wojny walutowe

Redakcja
|
29 września 2012
Ocena czytelników
4 / 1

Czy amerykański dolar, który od dziesięcioleci jest rezerwową walutą całego świata, może w ciągu najbliższych lat stracić ten status na rzecz na przykład chińskiego juana? Co może oznaczać dla świata pogłębiająca się dewaluacja amerykańskiej waluty? Czy grozi nam powrót do parytetu złota, zgodnie z którym wartość waluty uzależniona jest od jego rezerw w poszczególnych krajach? Jak pogłębiająca się globalizacja, deflacja z jednej strony oraz inflacja z drugiej strony, topniejące zasoby surowców naturalnych, a również kłopoty monetarne i fiskalne poszczególnych państwa wpływają na kursy walut oraz wzrost gospodarczy? Czy na świecie wybucha właśnie kolejna wojna walutowa?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzi należy szukać w książce Wojny walutowe. Nadejście kolejnego globalnego kryzysu Jamesa Rickardsona. W swojej książce w zrozumiały sposób opisuje on bardzo skomplikowane zależności występujące na globalnym rynku finansowym, w szczególności walutowym. W oparciu o analizy historyczne i nowoczesną symulację przeprowadzoną w jednym z tajnych obiektów badawczych w USA rozprawia się z obiegowymi opiniami oraz medialnym i politycznym żargonem w świecie międzynarodowych stosunków finansowych.

James Rickards w swojej książce Wojny walutowe. Nadejście kolejnego globalnego kryzysu niczym w teatrze wystawia przedstawienie, w którym aktorami są rządy wszystkich rozwiniętych oraz rozwijających się państwa.

Po zapoznaniu się ze szczegółowym schematem funkcjonowania globalnego rynku walutowego możemy odkryć, że nie ma uniwersalnego leku na obecne, jak i przyszłe bolączki walutowe świata, ponieważ gospodarki prawie wszystkich krajów tworzą obecnie system naczyń połączonych. A zatem celowa dewaluacja jednej waluty, mająca na celu pobudzenie eksportu, może oddziaływać negatywnie na importerów, którzy zmniejszają wielkość zamówień i bezpośrednio spowalniają gospodarkę partnerów zagranicznych. I choć zagranica dysponuje większą siłą nabywczą, staje się realnie biedniejsza. Są to podstawy makroekonomii, które autor upraszcza na tyle, by umożliwić nam zrozumienie i samodzielne formułowanie wniosków na temat kondycji czy przyszłej autonomii naszej rodzimej waluty.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Wyślij

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej

Otrzymujemy prowizję od każdego zamówienia zrealizowanego za pośrednictwem poniższych linków. Klikając w nie i kupując w poniższych księgarniach pomagasz nam prowadzić nasz serwis, za co z góry dziękujemy.

Przykro nam, ale wygląda na to, że tej książki nie ma obecnie w sprzedaży w żadnej dobrej księgarni. 

Niestety, nie udało nam się znaleźć tej książki w żadnej księgarni. Zachęcamy jednak do sprawdzenia, czy nie jest dostępna w jednej z renomowanych księgarń.

Dyskusja

Dołącz do grona ambitnych liderów!

Odkryj najlepsze książki biznesowe i zyskaj przewagę w karierze oraz biznesie. Nie przegap najnowszych tytułów, które zmienią Twoje podejście do biznesu. Zapisz się teraz i zyskaj dostęp do wiedzy, która działa!
RODO
Nie wyślemy Ci spamu, ani nie sprzedamy Twoich danych innym firmom. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Bądź na bierząco!

Zaprenumeruj nasz newsletter i bądź zawsze o krok przed konkurencją!

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej

Dołącz do grona ambitnych liderów!

Odkryj najlepsze książki biznesowe i zyskaj przewagę w karierze oraz biznesie. Nie przegap najnowszych tytułów, które zmienią Twoje podejście do biznesu. Zapisz się teraz i zyskaj dostęp do wiedzy, która działa!

RODO

Nie wyślemy Ci spamu, ani nie sprzedamy Twoich danych innym firmom. W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować.