Zarabiaj więcej pieniędzy

Zarabiaj więcej pieniędzy

Spis treści

Ocena czytelników
4 / 1

Brian Tracy jest mówcą motywacyjnym o międzynarodowej renomie oraz autorem psychologicznych bestsellerów. Na podstawie wieloletniej praktyki napisał książkę „Zarabiaj więcej pieniędzy”. Przyjrzyjmy się wspólnie tej książce.

Źródła bogactwa i klucz do sukcesu a dobre nawyki

Źródła bogactwa w przypadku milionerów i miliarderów? 1. Zaczynanie od zera – majątek osiągnięty pracą własnych rąk; 2. Wartości – krezusi zdobywają fortuny dzięki swoim umiejętnościom; 3. Nieruchomości – finanse czerpane z przedsięwzięć gospodarczych; 4. Pieniądze i inwestycje – prezesi banków lub eksperci obracający papierami wartościowymi; 5. Technologie – specjaliści tworzący np. hitowe aplikacje; oraz 6. Ropa i gaz – w szczególności dochody z gazu łupkowego. Aby otrzymać klucz do sukcesu w biznesie należy zidentyfikować konkretne zapotrzebowanie i je zaspokoić, zastosować strategię SWT, czyli Sprzedawaj Więcej Towaru, nie marnotrawić kapitału i dokładnie analizować finansowe posunięcia. Milionerzy i miliarderzy opanowali szereg nawyków, wspierających ich w drodze na szczyt: wykazują się samodyscypliną, pożytecznie wykorzystują czas, mają sprecyzowane cele, są oszczędni, dbają o indywidualną produktywność i, jeśli już postanawiają zaryzykować, podchodzą do tego w sposób inteligentny.  

Kształtowanie nawyków oraz myślenia

Jak wypracować pozytywne nawyki? Postarajmy się przestrzegać punktualności, wizualizujmy nowe przyzwyczajenia, zaprogramujmy się na sukces poprzez ustalenie czynności, które ułatwią przyswojenie lepszych rytuałów i wreszcie, wcielajmy nawyki w praktykę. Powinniśmy także naśladować myślenie ludzi bogatych w kontekście myślenia długoterminowego – zamiast podejmować pochopne decyzje, pochylmy się z uwagą nad wszystkimi „za” i „przeciw”. Bogaczom nieobce jest pojęcie dźwigni finansowej, regularnie poszerzają krąg znajomych i chętnie niosą pomoc w nadziei, że doczekają się spłacenia długu wdzięczności w przyszłości. W pracy maksymalnie zależy im na klientach, więc zawsze stają na wysokości zadania, oferują innowacyjne produkty/usługi, konstruują kreatywny plan marketingowy oraz myślą z perspektywy punktu wyjścia, według modelu KWINK. Rekiny przedsiębiorczości najczęściej wyznają filozofię kaizen, polegającą na ciągłym doskonaleniu się, zatem również członkowie zarządzanych przez nich zespołów to utalentowani i zdeterminowani perfekcjoniści.   

Zarabianie pieniędzy – czy tego da się nauczyć z książki?

Sukces osobisty 

W dalszej części książki „Zarabiaj więcej pieniędzy”, Brian Tracy podpowiada co zrobić, by zwiększyć szanse na triumf na polu osobistym. Osiągniemy powodzenie w życiu formułując jasne cele i plany (technika ABCDE), trenując koncentrację, ucząc się (czytanie branżowej literatury, uczęszczanie na seminaria, słuchanie audiobooków), szlifując kondycję i właściwie się odżywiając. Chociaż nieustępliwość w działaniu jest niezmiernie ważna, autor rekomenduje wdrażanie zmian do naszej rzeczywistości metodą małych kroków.  

Książka „Zarabiaj więcej pieniędzy” to bardzo interesująca publikacja, która z pewnością zainspiruje nie tylko przedsiębiorców, ale i czytelników funkcjonujących w innych dziedzinach.  

Wesprzyj naszą pracę

Jeżeli spodobała się Tobie ta recenzja, możesz docenić naszą pracę ofiarując nam drobny napiwek. Pozwoli nam to dalej promować książki i wiedzę biznesową. Z góry dziękujemy! 

Wesprzyj naszą pracę

Jeżeli spodobała się Tobie ta recenzja, możesz docenić naszą pracę ofiarując nam drobny napiwek. Pozwoli nam to dalej promować książki i wiedzę biznesową. Z góry dziękujemy! 

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Sprawdź, gdzie kupić Zarabiaj więcej pieniędzy

R E K L A M A

Szukasz pomysłu na biznes?

Lubisz czytać książki i polecać je innym? Masz własną stronę lub profil w mediach społecznościowych? Możesz zacząć na tym zarabiać jeszcze dziś! Wystarczy, że przy pomocy widżetu BUY.BOX zaczniesz kierować swoich użytkowników do najlepszych księgarń.

Opinie o książce Zarabiaj więcej pieniędzy

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Twoja prywatność

Nasza strona korzysta z plików cookie w celach analitycznych, a także, żeby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.