Zarabiaj więcej pieniędzy

Zarabiaj więcej pieniędzy

Spis treści

Ocena czytelników
4 / 1

Brian Tracy jest mówcą motywacyjnym o międzynarodowej renomie oraz autorem psychologicznych bestsellerów. Na podstawie wieloletniej praktyki napisał książkę „Zarabiaj więcej pieniędzy”. Przyjrzyjmy się wspólnie tej książce.

Źródła bogactwa i klucz do sukcesu a dobre nawyki

Źródła bogactwa w przypadku milionerów i miliarderów? 1. Zaczynanie od zera – majątek osiągnięty pracą własnych rąk; 2. Wartości – krezusi zdobywają fortuny dzięki swoim umiejętnościom; 3. Nieruchomości – finanse czerpane z przedsięwzięć gospodarczych; 4. Pieniądze i inwestycje – prezesi banków lub eksperci obracający papierami wartościowymi; 5. Technologie – specjaliści tworzący np. hitowe aplikacje; oraz 6. Ropa i gaz – w szczególności dochody z gazu łupkowego. Aby otrzymać klucz do sukcesu w biznesie należy zidentyfikować konkretne zapotrzebowanie i je zaspokoić, zastosować strategię SWT, czyli Sprzedawaj Więcej Towaru, nie marnotrawić kapitału i dokładnie analizować finansowe posunięcia. Milionerzy i miliarderzy opanowali szereg nawyków, wspierających ich w drodze na szczyt: wykazują się samodyscypliną, pożytecznie wykorzystują czas, mają sprecyzowane cele, są oszczędni, dbają o indywidualną produktywność i, jeśli już postanawiają zaryzykować, podchodzą do tego w sposób inteligentny.  

Kształtowanie nawyków oraz myślenia

Jak wypracować pozytywne nawyki? Postarajmy się przestrzegać punktualności, wizualizujmy nowe przyzwyczajenia, zaprogramujmy się na sukces poprzez ustalenie czynności, które ułatwią przyswojenie lepszych rytuałów i wreszcie, wcielajmy nawyki w praktykę. Powinniśmy także naśladować myślenie ludzi bogatych w kontekście myślenia długoterminowego – zamiast podejmować pochopne decyzje, pochylmy się z uwagą nad wszystkimi „za” i „przeciw”. Bogaczom nieobce jest pojęcie dźwigni finansowej, regularnie poszerzają krąg znajomych i chętnie niosą pomoc w nadziei, że doczekają się spłacenia długu wdzięczności w przyszłości. W pracy maksymalnie zależy im na klientach, więc zawsze stają na wysokości zadania, oferują innowacyjne produkty/usługi, konstruują kreatywny plan marketingowy oraz myślą z perspektywy punktu wyjścia, według modelu KWINK. Rekiny przedsiębiorczości najczęściej wyznają filozofię kaizen, polegającą na ciągłym doskonaleniu się, zatem również członkowie zarządzanych przez nich zespołów to utalentowani i zdeterminowani perfekcjoniści.   

Zarabianie pieniędzy – czy tego da się nauczyć z książki?

Sukces osobisty 

W dalszej części książki „Zarabiaj więcej pieniędzy”, Brian Tracy podpowiada co zrobić, by zwiększyć szanse na triumf na polu osobistym. Osiągniemy powodzenie w życiu formułując jasne cele i plany (technika ABCDE), trenując koncentrację, ucząc się (czytanie branżowej literatury, uczęszczanie na seminaria, słuchanie audiobooków), szlifując kondycję i właściwie się odżywiając. Chociaż nieustępliwość w działaniu jest niezmiernie ważna, autor rekomenduje wdrażanie zmian do naszej rzeczywistości metodą małych kroków.  

Książka „Zarabiaj więcej pieniędzy” to bardzo interesująca publikacja, która z pewnością zainspiruje nie tylko przedsiębiorców, ale i czytelników funkcjonujących w innych dziedzinach.  

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Sprawdź, gdzie kupić Zarabiaj więcej pieniędzy

R E K L A M A

Szukasz pomysłu na biznes?

Lubisz czytać książki i polecać je innym? Masz własną stronę lub profil w mediach społecznościowych? Możesz zacząć na tym zarabiać jeszcze dziś! Wystarczy, że przy pomocy widżetu BUY.BOX zaczniesz kierować swoich użytkowników do najlepszych księgarń.

Sprawdź, gdzie kupić

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Twoja prywatność

Nasza strona korzysta z plików cookie w celach analitycznych, a także, żeby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.