Zarządzanie wiedzą a przewaga konkurencyjna przedsiębiorstwa międzynarodowego

Zarządzanie wiedzą a przewaga konkurencyjna przedsiębiorstwa międzynarodowego. Ujęcie teoretyczne i praktyczne
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

We współczesnej literaturze, zarówno naukowej, jak również publicystycznej, często podkreśla się znaczenie wiedzy w gospodarce. Powszechnie używane są takie terminy jak „gospodarka oparta na wiedzy” czy „gospodarka wiedzy”. Co jednak w praktyce oznaczają one dla szeroko rozumianego przedsiębiorstwa – nie tylko dla wielkich koncernów, ale także dla małych czy średnich przedsiębiorstw?

Książka Zarządzanie wiedzą a przewaga konkurencyjna przedsiębiorstwa międzynarodowego. Ujęcie teoretyczne i praktyczne kompleksowo przedstawia wymienione zagadnienia i ukazuje, jak każdego rodzaju firma, operująca w dowolnej branży, może lub nawet powinna funkcjonować w warunkach gospodarki opartej na wiedzy. W tym kontekście szczególny nacisk został położony na przedsiębiorstwa działające międzynarodowo, na wielu rynkach. Publikacja skupia się na problematyce kształtowania przewagi konkurencyjnej firmy poprzez odpowiednią organizację procesów w obszarze wiedzy, przedstawiając jej powiązanie z działaniami w zakresie marketingu i rynku. Opisane zagadnienia teoretyczne zostały zobrazowane na przykładzie czterech, różnej wielkości przedsiębiorstw.

Książka Zarządzanie wiedzą a przewaga konkurencyjna przedsiębiorstwa międzynarodowego. Ujęcie teoretyczne i praktyczne opiera się na badaniach naukowych i przeznaczona jest przede wszystkim dla studentów kierunków ekonomicznych i biznesowych, pracowników naukowych, a także dla praktyków biznesu. Może ona być źródłem cennych wskazówek dla osób zarządzających każdego rodzaju przedsiębiorstwami, nie tylko międzynarodowymi.

Marcin Soniewicki, autor książki Zarządzanie wiedzą a przewaga konkurencyjna przedsiębiorstwa międzynarodowego. Ujęcie teoretyczne i praktyczne jest adiunktem w Katedrze Marketingu Międzynarodowego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Absolwent Royal Holloway, University of London. Autor ponad 20 publikacji naukowych z zakresu zarządzania wiedzą, marketingu, biznesu międzynarodowego i przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstw.

 

Kategoria: Książki ekonomiczne

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Zarządzanie wiedzą a przewaga konkurencyjna przedsiębiorstwa międzynarodowego

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Zarządzanie wiedzą a przewaga konkurencyjna przedsiębiorstwa międzynarodowego

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej