Zostań królową PR

Zostań królową PR
Zostań królową PR
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Zobacz wszystkie oferty

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Kinga Fromlewicz jest specjalistką ds. Public Relations oraz wspiera kobiece biznesy. Właśnie do kobiet skierowała poradnik „Zostań królową PR”. Odczarowuje tu pojęcie Public Relations, często kojarzone z technikami manipulacji polityków i przekonuje, że ich demagogia rozmija się ze znaczeniem Public Relations. 

Pierwszym atutem PR-u, który podkreśla autorka, jest jego darmowość, w przeciwieństwie do płatnych reklam. Nie trzeba mieć dużych finansów, aby firma stała się rozpoznawalna – pisze Fromlewicz. Istotny jest precyzyjny plan działania oraz systematyczność. Poradnik skupia się głównie na mikrobiznesie.

PRZEKAZ I PLANOWANIE NAJWAŻNIEJSZE

Panie powinny rozpocząć działanie od porzucenia strachu przed porażką czy posądzeniem o przechwalanie się – każdy początkujący przedsiębiorca zalicza pulę porażek. W biznesie nie istnieje coś takiego, jak przechwałki, a autopromocja.

Warto zastanowić się nad własnym przekazem. Musi być sprecyzowany, oparty na wiarygodnych danych, niosący przydatne wartości dla konkretnej grupy docelowej (z uwzględnieniem wieku odbiorców, ich wykształcenia, wyznawanych poglądów) oraz zostać zamieszczony w mediach społecznościowych. Wskazanym jest także zadbanie o opinię obecnych klientów – dodatkowo uwiarygodni to naszą działalność. By uniknąć oskarżeń o plagiat i by znaleźć inspirację, sprawdźmy, jak radzi sobie na rynku konkurencja – wystarczą 3-4 firmy dla porównania. 

CEL KOMUNIKACYJNY A BIZNESOWY I DOBRA TAKTYKA

Cel komunikacyjny musi łączyć się z biznesowym. Przykładowo, gdy cel biznesowy to dotarcie coachingowe do kobiet po rozwodzie, dopasujmy właściwy cel komunikacyjny, a więc udzielanie się na forach dla rozwodniczek, poznanie ich problemów i potrzeb. Operujmy odpowiednim kontekstem – zbadajmy zdanie o temacie krążące wśród mediów, jego wydźwięk. Gdy przeanalizujemy już kontekst, czas na odpowiednią taktykę – określmy sposób dotarcia do grupy docelowej. Sprawdzajmy też, poprzez narzędzia monitoringowe, do ilu użytkowników dotarł dany post i, czy inne osoby wykorzystują przekazy firmy.

KONTAKT Z MEDIAMI KLUCZEM DO SUKCESU

By rozkręcić biznes powinnyśmy dotrzeć do mediów. Kinga Fromlewicz doradza stworzenie bazy mediów w Excelu, z namiarami na redakcje i konkretnych dziennikarzy, z notatkami z rozmów. Nie bombardujmy telefonami bądź mailami, bo takie zachowanie zniechęci dziennikarza. Zamiast tego, warto skontaktować się po jakimś czasie raz jeszcze, z propozycją innego tematu. Maile powinny być krótkie, zwięzłe i spersonalizowane, ujawniające powód wyboru akurat tego przedstawiciela mediów. 

AUTENTYCZNOŚĆ I ZAANGAŻOWANIE SKŁADNIKAMI POWODZENIA

W przypadku błędów, nie zamiatajmy ich pod dywan – odbiorcy z pewnością tą szczerość docenią. Warto opowiedzieć o jakichś osobistych porażkach, zawirowaniach drogi zawodowej.  Książka Kingi Fromlewicz „Zostań królową PR” jest mądra i krzepiąca, ponieważ pokazuje, że każda z nas może zostać tytułową królową PR. Jeśli więc charakteryzujemy się spójną wizją biznesu, zaangażowaniem i autentycznością, mamy szansę na sukces. 

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Zostań królową PR

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Zostań królową PR

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej