,

Bitcoin. Złoto XXI wieku

Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Analiza danych w biznesie. Sztuka podejmowania skutecznych decyzji

Książka Bitcoin. Złoto XXI wieku przedstawia nową walutę dla nowych lepszych czasów.

Bitcoin stał się już fenomenem. Mówią o nim wszystkie media, sprzeczają się o niego politycy, a spekulanci widzą w nim nowe źródło szybkiego wzbogacenie się. Czasem jakaś gazeta pochyli się nad technologicznym geniuszem bitcoina, jednak znacznie częściej wybiera temat o kradzieżach i wykorzystywaniu cyfrowej waluty do nabywania narkotyków lub broni. Więc tak naprawdę jest ten bitcoin?

Nie każdy od razu musi angażować się w społeczność bitcoina albo śledzić na bieżąco kursy jego wymiany na złotówki. Jednak każdy, kto nie chce przespać rewolucji, powinien zrozumieć, czym jest i w jaki sposób działa nowa wirtualna waluta. Książka Bitcoin. Złoto XXI wieku to kompendium wiedzy, które pomoże nam poznać i zrozumieć jego istotę, także osobom spoza branży finansowej czy branży nowoczesnych technologii.

Świat bitcoina to dla nas wciąż nowość, mimo że w niektórych krajach ten twór funkcjonuje już jako waluta. Tak jest np. w Niemczech, w krajach skandynawskich i na Cyprze, gdzie bitcoiny można wypłacić z bankomatu. W tym tkwi piękno bitcoina – nie jest on narzucany z góry, a jego zastosowanie to kwestia wolnego wyboru. Bitcoin to jednak nie tylko rewolucja w płatnościach – to mechanizm, który może kompletnie wywrócić naszą rzeczywistość i zmienić zasady gry. To złoto XXI wieku.

 

Kategoria: Książki o finansach

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Bitcoin. Złoto XXI wieku

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Bitcoin. Złoto XXI wieku

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej