Bitcoin. Złoto XXI wieku

Sprawdź, gdzie kupić

Analiza danych w biznesie. Sztuka podejmowania skutecznych decyzji

Książka Bitcoin. Złoto XXI wieku przedstawia nową walutę dla nowych lepszych czasów.

Bitcoin stał się już fenomenem. Mówią o nim wszystkie media, sprzeczają się o niego politycy, a spekulanci widzą w nim nowe źródło szybkiego wzbogacenie się. Czasem jakaś gazeta pochyli się nad technologicznym geniuszem bitcoina, jednak znacznie częściej wybiera temat o kradzieżach i wykorzystywaniu cyfrowej waluty do nabywania narkotyków lub broni. Więc tak naprawdę jest ten bitcoin?

Nie każdy od razu musi angażować się w społeczność bitcoina albo śledzić na bieżąco kursy jego wymiany na złotówki. Jednak każdy, kto nie chce przespać rewolucji, powinien zrozumieć, czym jest i w jaki sposób działa nowa wirtualna waluta. Książka Bitcoin. Złoto XXI wieku to kompendium wiedzy, które pomoże nam poznać i zrozumieć jego istotę, także osobom spoza branży finansowej czy branży nowoczesnych technologii.

Świat bitcoina to dla nas wciąż nowość, mimo że w niektórych krajach ten twór funkcjonuje już jako waluta. Tak jest np. w Niemczech, w krajach skandynawskich i na Cyprze, gdzie bitcoiny można wypłacić z bankomatu. W tym tkwi piękno bitcoina – nie jest on narzucany z góry, a jego zastosowanie to kwestia wolnego wyboru. Bitcoin to jednak nie tylko rewolucja w płatnościach – to mechanizm, który może kompletnie wywrócić naszą rzeczywistość i zmienić zasady gry. To złoto XXI wieku.

 

Kategoria: Książki o finansach

Facebook
Twitter
LinkedIn

Podobała Ci się receznja?

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz kolejnych recenzji wartościowych książek.

Sprawdź, gdzie kupić

Ciasteczka

Ta strona używa plików cookies, aby zapewnić Ci najwyższą jakość usług. Korzystanie ze strony oznacza akceptację Regulaminu oraz Polityki Prywatności.

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnych recenzji wartościowych książek.