Ekonomia przyszłości

Ekonomia przyszłości – tworzenie nowych podstaw
Ekonomia przyszłości – tworzenie nowych podstaw
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Jak możemy przeczytać we wstępie do książki Ekonomia przyszłości. Wokół nowego pragmatyzmu Grzegorza W. Kołodko, od czasów Oskara Langego i Michała Kaleckiego, a więc od ponad 50 lat, Grzegorz W. Kołodko jest pierwszym polskim ekonomistą, który podjął wyzwanie wniesienia twórczego wkładu do światowej ekonomii nie tylko w postaci przyczynkarskich artykułów naukowych, lecz przez kompleksową i spójną koncepcję teoretyczną odnoszącą się do zasadniczych problemów ekonomicznych współczesności i przyszłości.

Główną przesłanką stojącą za powstaniem niniejszej książki było przeświadczenie, że koncepcję nowego pragmatyzmu, teorię jeszcze nieugruntowaną, niezamkniętą, znajdującą się in statu nascendi, warto poddać wielostronnej, naukowej krytyce, a w konsekwencji rozwijać, wzbogacać i promować także przy udziale innych badaczy.

Świat […] można intelektualnie ogarnąć. Nigdy do końca i nigdy w pełni, ale w dużej mierze. Tym większej, im szerzej i głębiej na tę rzeczywistość się patrzy. Szerzej i głębiej oznaczać musi interdyscyplinarnie i nieortodoksyjnie, krytycznie i progresywnie, odważnie i niekonwencjonalnie. Gdy już takie rozumowe ogarnięcie otaczającej nas rzeczywistości się udaje, można próbować zmieniać ją na lepsze, zgodnie z odwiecznym ludzkim pragnieniem, które jest źródłem wszelkiego postępu.

Grzegorz W. Kołodko

Maciej Bałtowski jest profesorem nauk ekonomicznych, dyrektorem Instytutu Ekonomii Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, profesorem Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Od wielu lat głównym obszarem jego zainteresowań naukowych, a także zawodowych jest problematyka prywatyzacji i restrukturyzacji przedsiębiorstw.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Ekonomia przyszłości

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Ekonomia przyszłości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej