Jesteś marką

Jesteś marką. Jak odnieść sukces i pozostać sobą
Jesteś marką. Jak odnieść sukces i pozostać sobą
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Zobacz wszystkie oferty

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Marka osobista jest czymś, co wielu z nas posiada i walczy o to, by była ona silna. Są też osoby, które nie zawracają sobie głowy tego typu zagadnieniami, uważają bowiem, że nie są one im potrzebne, gdyż nie jesteśmy produktem, który stawiamy na półce. Tacy ludzie jednak zapewne nigdy nie mieli konieczności posiadania silnej marki osobistej. W swojej książce Jesteś marką. Jak odnieść sukces i pozostać sobą Jolanta Malinowska-Parzydło stara się wyjaśnić pojęcie własnej marki oraz tego, jak sobie poradzić z jej budowaniem, a jednocześnie nie stać się wytworem marketingu i osobą, którą tak naprawdę nie jesteśmy.

„To nie jest książka o tym, jak się lansować. Ani o tym, jak udawać kogoś innego. Jest o tym, jak konsekwentnie budować trwały sukces osobisty dzięki autentyczności i byciu sobą.” Choć jest w tym dużo prawdy, pojawia się w niej jednak trochę stwierdzeń, na które mogą zwrócić uwagę osoby mające uczulenie na „kołczing” oraz grafomanię. Niestety jest to przypadłość, na którą cierpią współcześni doradcy personalni i osoby zajmujące się rozwojem. Jeśli jednak nie przeszkadzają wam wtrącenia takie jak: „Oddaję się arcyciekawemu zajęciu — poleruję Brylanty, szlachetne, unikatowe, mające niezwykłą wartość. Ludzie to najpiękniejszy materiał, z którym zawsze chciałam pracować”, to bez problemu przebrniecie przez tę pozycję, a jednocześnie zdobędziecie dużą dawkę wiedzy dotyczącej budowania własnej marki osobistej. 

Autorka czasami pisze o rzeczach oczywistych, o jakich zapominamy, a które są przecież tak bardzo ważne w naszej codziennej pracy. Otwartość, równość, partnerstwo stają się cechami, które często wypychane są przez dumę, ego, czy też chęć zrealizowania planów sprzedażowych. Mylimy też często pojęcia reputacji oraz wizerunku. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, czym są kapitał osobisty oraz kapitał reputacji. 

W podręczniku tym znajdziemy też wykresy i ćwiczenia, które mają pomóc określić nam, na jakich etapach budowania marki, własnego życia i osobowości się znajdujemy. Zadania, które przyjdzie nam zrobić, pozwolą na lepsze poznanie nas samych. Ich wykonanie potrzebne jest między innymi do zmian, które będziemy musieli wdrożyć w nasze codzienne życie. Oczywiście możemy zrobić to tylko wtedy, gdy naprawdę chcemy coś zmienić. Może się okazać, że gdzieś utknęliśmy, gdzieś powinęła się nam noga i nie wiemy, co jest powodem obecnego stanu rzeczy. Książka ta jest trochę taką terapią dla nas samych. Lądujemy na kozetce i rozprawiamy się z własnymi demonami, staramy się odpowiedzieć, co poszło nie tak i dlaczego nie jesteśmy jeszcze w tym jednym wymarzonym miejscu, z idealną, dobrze płatną pracą, świetną opinią i pasmem sukcesów za sobą, a niesamowitymi możliwościami przed nami. 

Jolanta Malinowska-Parzydło stara się też odpowiedzieć nam, czy to, jaką markę budujemy, jest czymś wyjątkowym, czy też może staliśmy się kopią jakiejś osoby lub osób. Pokazuje, czym się kierujemy w naszych wyborach i jak często błędnie interpretujemy naszą obecną sytuację. Jak pisze autorka, „poza zrozumieniem własnych motywów, przekonań i nawykowych sposobów wkładania życiowych „masek”, jest powiązana ze zbieraniem i analizowaniem wiedzy na swój temat — m.in. wszelkich skojarzeń, odczuć i opinii utrwalonych w otoczeniu prywatnym i zawodowym odnośnie do własnej osoby.” Brak umiejętności zbierania tych informacji sprawia, że nie potrafimy dobrze zinterpretować naszej własnej marki. Może się nam wydawać, że jesteśmy osobą lubianą, a w rzeczywistości wszyscy obgadują nas za plecami, może być też tak, że obawiamy się opinii ludzi, a faktycznie jesteśmy osobami lubianymi i powszechnie akceptowanymi.

Jesteś marką. Jak odnieść sukces i pozostać sobą nie jest książką fabularną, chociaż znajdziemy w niej wiele przykładów. Daleko jej jednak do tych pozycji, które umiejętnie wplatają w treść opowieści osób znanych. Więcej tu anonimowych historii i wtrąceń. Z drugiej strony jeśli popatrzymy na to, że jest to raczej pewien zbiór rad, zasad i ćwiczeń, to mamy do czynienia z kompletnym kompendium. 

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Jesteś marką

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Jesteś marką

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej