,

Mistrzowski samouk. Jak łatwo i skutecznie doskonalić się w dowolnej dziedzinie

Mistrzowski samouk. Jak łatwo i skutecznie doskonalić się w dowolnej dziedzinie
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
4 / 2

Są na świecie eksperci, którzy twierdzą, że można nauczyć się wszystkiego. Wystarczy tylko chcieć. Nauka tajskiego, hiszpańskiego, programowania bądź skutecznego zarządzania ludźmi są niespełnionymi życzeniami wielu z nas. Czy jest sposób, aby temu zapobiec? Autorzy książki „Mistrzowski samouk. Jak łatwo i skutecznie doskonalić się w dowolnej dziedzinie” są o tym święcie przekonani.

Nie jesteś noga z matmy. Masz talent do języków obcych

Barbara Oakley oraz Olav Schewe – autorzy „Mistrzowskiego samouka” są święcie przekonani, że zdania typu: „jestem noga z matmy” czy „nie mam talentu do nauki języków obcych” są tylko wymówką od próby znalezienia sposobów pasujących do danego człowieka. Techniki zaprezentowane w książce są wynikiem wieloletnich doświadczeń neuronauki i psychologii kognitywnej. Obie te dziedziny w maksymalny sposób wykorzystują cechy ludzkiego mózgu i jego naturalne możliwości.

Przydatne wskazówki czyli jak nie odkładać na później

Książka ta zawiera wiele przydatnych wskazówek dotyczących różnych metod nauki. Zaczyna od próby rozwiązania problemu ponad 90 procent populacji czyli prokrastynacji. Chyba każdy z nas zgodzi się, że najgorsza jest pusta strona i… pustka w głowie. Rozpoczęcie nowego zadania jest trudniejsze niż strzelenie decydującej bramki w finale Mistrzostw Świata. Na szczęście w książce „Mistrzowski samouk” znajdziesz interesujące sposoby, pozwalające zaczynać kolejne zadania płynnie i bez problemu.

Joga i nauka. Nauka i joga

Kolejnym, ciekawym sposobem, pozwalającym wykorzystywać możliwości do nauki, jakie w Tobie drzemią jest joga. Techniki jogi zapewniają lepszą koncentrację podczas nauki, lepszą wytrzymałość i koordynację w sporcie oraz podwyższoną świadomość i zrównoważone podejście do aktywności naukowej. Joga pozwala na uwalnianie stresu, poprawę zdrowia fizycznego i psychicznego oraz poprawę samopoczucia. Zwiększa elastyczność, wzmacnia mięśnie, poprawia równowagę i koordynację, a także zmniejsza ryzyko wystąpienia problemów związanych ze stawami. Może również pomóc w redukcji stresu, poprawie oddychania, poprawie koncentracji i zmniejszeniu bólu.  

Korzystaj z narzędzi, podcastów oraz „Mistrzowskiego samouka”

Przede wszystkim autorzy zachęcają do wykorzystania wszystkich dostępnych narzędzi i środków do nauki, takich jak książki, kursy, strony internetowe, podcasty i wideo. Zalecają również, aby uczyć się w małych porcjach, zapisywać ważne informacje i regularnie powtarzać materiał. Dzięki temu zdobyte informacje zostaną zapamiętane na dłużej.

Warto uczyć się wszystkiego w kontekście – nauka powinna być związana z zainteresowaniami i pasjami danej osoby, aby nauka stała się przyjemnością, a nie obowiązkiem. Dzięki książce „Mistrzowski samouk” można dowiedzieć się, jak skutecznie i z wytrwałością uczyć się nowych umiejętności i języków, a także jak zmienić swoje postrzeganie nauki.Świetna propozycja nie tylko na święta, ale również na nadchodzący 2023 rok. Niech Twoje marzenia i plany w końcu staną się rzeczywistością. 

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Mistrzowski samouk. Jak łatwo i skutecznie doskonalić się w dowolnej dziedzinie

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Mistrzowski samouk. Jak łatwo i skutecznie doskonalić się w dowolnej dziedzinie

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej