Najtrudniejsze w tym, co trudne

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Udostępnij
Share on linkedin
Udostępnij

Co cię nie zabije, to cię wzmocni! Przeczytaj książkę Najtrudniejsze w tym, co trudne. Prowadzenie biznesu, gdy nie ma prostych odpowiedzi Bena Horowitza, a przekonasz się, jak naprawdę wygląda pokonywanie trudności w biznesie.

Półki w księgarniach uginają się od nadmiaru poradników opisujących różne techniki i metody zarządzania. Autorzy tych książek zapewniają, że oferują czytelnikom przepis na sukces. Problem w tym, że taki przepis nie istnieje. Otoczenie, w którym przychodzi nam prowadzić firmy, jest zbyt złożone i skomplikowane, aby prostymi formułkami opisać wyjście z każdego problemu. Każdy, kto jest szefem, musi liczyć się z tym, że będzie zmuszony sprostać sytuacjom stanowiącym ogromne obciążenie, także emocjonalne.

Książka Najtrudniejsze w tym, co trudne. Prowadzenie biznesu, gdy nie ma prostych odpowiedzi została napisana przez założyciela i szefa pewnej firmy. Jest brutalnie szczera w opisie trudnych i bardzo trudnych problemów, które przytrafiają się kierownikom różnego szczebla. Nie ma tu złotych reguł, cudownych recept ani przechwałek, są za to wskazówki i podpowiedzi, dzięki którym znalezienie wyjścia z sytuacji niemożliwej do rozwiązania staje się łatwiejsze i znośniejsze. A przy tym problemy, nawet te najgorsze, są opisane w sposób bardzo przystępny i zrozumiały. Warto docenić uczciwość i otwartość autora, gdy przyznaje się do błędów i opisuje, jak do nich doszło, jak silne były emocje, jak trudno było je pokonać. Ta historia niesie przekaz, który powinien trafić do każdego szefa firmy.

Z książki dowiemy się jak walczyć o przetrwanie firmy, jak zwalniać i degradować pracowników — również tych, których bardzo się lubi i szanuje, jak utrzymać właściwą kulturę pracy w zespole i ograniczyć zakulisowe rozgrywki, a także jak pielęgnować w zespole właściwego rodzaju ambicję, a w sobie najlepsze cechy lidera. Autor pokazuje również w jaki sposób radzić sobie z obciążeniem emocjonalnym, co zrobić, gdy wartościowi pracownicy zamieniają się w okropne indywidua oraz kiedy podjąć decyzję o sprzedaży firmy.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Udostępnij
Share on linkedin
Udostępnij
Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Udostępnij
Share on linkedin
Udostępnij
Share on whatsapp
Udostępnij

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej wartościowej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Porównaj ceny

Twoja prywatność

Nasza strona korzysta z plików cookie w celach analitycznych, a także, żeby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.