Najtrudniejsze w tym, co trudne

najtrudniejsze-w-tym-co-trudne
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Zobacz wszystkie oferty

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Co cię nie zabije, to cię wzmocni! Przeczytaj książkę Najtrudniejsze w tym, co trudne. Prowadzenie biznesu, gdy nie ma prostych odpowiedzi Bena Horowitza, a przekonasz się, jak naprawdę wygląda pokonywanie trudności w biznesie.

Półki w księgarniach uginają się od nadmiaru poradników opisujących różne techniki i metody zarządzania. Autorzy tych książek zapewniają, że oferują czytelnikom przepis na sukces. Problem w tym, że taki przepis nie istnieje. Otoczenie, w którym przychodzi nam prowadzić firmy, jest zbyt złożone i skomplikowane, aby prostymi formułkami opisać wyjście z każdego problemu. Każdy, kto jest szefem, musi liczyć się z tym, że będzie zmuszony sprostać sytuacjom stanowiącym ogromne obciążenie, także emocjonalne.

Książka Najtrudniejsze w tym, co trudne. Prowadzenie biznesu, gdy nie ma prostych odpowiedzi została napisana przez założyciela i szefa pewnej firmy. Jest brutalnie szczera w opisie trudnych i bardzo trudnych problemów, które przytrafiają się kierownikom różnego szczebla. Nie ma tu złotych reguł, cudownych recept ani przechwałek, są za to wskazówki i podpowiedzi, dzięki którym znalezienie wyjścia z sytuacji niemożliwej do rozwiązania staje się łatwiejsze i znośniejsze. A przy tym problemy, nawet te najgorsze, są opisane w sposób bardzo przystępny i zrozumiały. Warto docenić uczciwość i otwartość autora, gdy przyznaje się do błędów i opisuje, jak do nich doszło, jak silne były emocje, jak trudno było je pokonać. Ta historia niesie przekaz, który powinien trafić do każdego szefa firmy.

Z książki dowiemy się jak walczyć o przetrwanie firmy, jak zwalniać i degradować pracowników — również tych, których bardzo się lubi i szanuje, jak utrzymać właściwą kulturę pracy w zespole i ograniczyć zakulisowe rozgrywki, a także jak pielęgnować w zespole właściwego rodzaju ambicję, a w sobie najlepsze cechy lidera. Autor pokazuje również w jaki sposób radzić sobie z obciążeniem emocjonalnym, co zrobić, gdy wartościowi pracownicy zamieniają się w okropne indywidua oraz kiedy podjąć decyzję o sprzedaży firmy.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Najtrudniejsze w tym, co trudne

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Najtrudniejsze w tym, co trudne

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej