Nowoczesne projektowanie modeli biznesowych

Nowoczesne projektowanie modeli biznesowych. Narzędzia, kompetencje, mentalność i innowacje, które zapewnią firmie sukces
Nowoczesne projektowanie modeli biznesowych. Narzędzia, kompetencje, mentalność i innowacje, które zapewnią firmie sukces
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
4 / 1

Są takie podręczniki, w których wiedza podana jest w sposób przejrzysty i przystępny. Nawet o fizyce kwantowej można pisać tak, by jej podstawy zrozumiał również człowiek, który wiedzy w tym zakresie nie ma. Właśnie tak napisany jest podręcznik Nowoczesne projektowanie modeli biznesowych. Narzędzia, kompetencje, mentalność i innowacje, które zapewnią firmie sukces.

Książka ta wyszła spod rąk kilku specjalistów, którzy o swojej pracy wiedzą wszystko. Dodatkowo postanowili oni wiedzę tę sprzedać w sposób genialnie prosty i dopasowany do odbiorcy. Nowoczesne projektowanie modeli biznesowych. Narzędzia, kompetencje, mentalność i innowacje, które zapewnią firmie sukces to 8 rozdziałów, 48 analiz przypadków, 20 narzędzi, 7 podstawowych kompetencji, 29 projektantów, 36 trików i 150 grafik. Najważniejsza jest jednak otwarta budowa, pozwalająca na lekturę w dowolny sposób. Jak podają twórcy, w podręczniku znajdują się relacje i osobiste doświadczenia 29 praktyków projektowania, to źródło narzędzi, kompetencji i nastawienia niezbędnego do wykorzystywania okazji.

Ponieważ nie jest to zwykła książka, podzielona została ona na rozdziały, które są segmentami i opowiadają o różnych aspektach projektowania, bycia projektantem, pracy projektanta. Między innymi pojawia się tutaj opis charakteru takiej osoby, jej cech i sposobu pracy, dowiemy się też, czym jest metoda podwójnej pętli oraz jakie narzędzia potrzebne są w naszej pracy każdego dnia.

Świetnym rozwiązaniem, jakie zastosowano w książce, są „przepustki” czyli strony, które przypominają bilety lotnicze, karty pokładowe, bilety do metra, na jakich znajdują się wszelkie możliwe informacje dotyczące danego zagadnienia. Dane te podane są w pigułce i nie wymagają głębszej analizy rozdziału, ale zalecana ona jest do pełnego zrozumienia danych zagadnień.

Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę

Tak właśnie radzą autorzy. Każdy projekt nie zaczyna się od pomysłu, ale od przygotowania zespołu na wspólną podróż, podczas której każdy będzie miał swoje zadania. To trochę jak gra RPG, w której każdy gracz ma swoją rolę, swoje umiejętności i kompetencje. Dzięki wspólnemu działaniu muszą oni pokonać złego maga, potwora lub zdobyć skarb. W ten sposób i z tym podejściem wykonanie zadania staje się zabawą i grą, która daje wszystkim więcej satysfakcji i szansę na wykazanie się.

Cały proces przygotowania zespołu, dobrania odpowiednich osób, przygotowania otoczenia jest tutaj pokazany krok po kroku. Trzeba zapomnieć o stanowiskach, tytułach na wizytówce, o hierarchii, tutaj wszyscy są sobie równi, mają takie samo prawo głosu i decyzji w ramach swoich kompetencji. Tutaj zamiast mistrza gry jest moderator, zamiast klas postaci są cechy charakteru i umiejętności, narzędziami naszej drużyny są wiedza oraz kartki papieru, notatki, ale także meble, które dają nam komfortową pracę. I tak naprawdę to początek naszej pracy. Po tym wprowadzeniu autorzy wykładają kawę na ławę, opowiadają historie i podsuwają przykłady z życia codziennego. Najważniejsze jest jednak to, że to jeden z tych podręczników, który zmusza nas do działania, uderza w nutę, która każe nam po prostu ruszyć się i zacząć coś robić, a nie siedzieć i gdybać lub narzekać.

Nowoczesne projektowanie modeli biznesowych. Narzędzia, kompetencje, mentalność i innowacje, które zapewnią firmie sukces to fajnie wydana książka, która zawiera sporą porcję przydatnej do codziennej pracy wiedzy. Najważniejsze jest to, że podane przykłady i rozwiązania sprawdzą się w niejednym zespole projektowym i w niejednej branży.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Nowoczesne projektowanie modeli biznesowych

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Nowoczesne projektowanie modeli biznesowych

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej