Przywództwo. Biblia lidera

Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Zobacz wszystkie oferty

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Czy ty również chciałbyś zostać liderem? Książka Przywództwo. Biblia lidera pokaże ci, w jaki sposób do tego dojść. Z jej wsparciem wytworzysz swój indywidualny i efektywny styl przywództwa.

Poradnik adresowany jest zarówno do osób, które są dopiero na początku swojej kariery, jak również do doświadczonych menedżerów. Książka udowadnia, że przywództwa nie jest wrodzonym talentem i można się go nauczyć. Poradnik wyjaśnia, jak stać się prawdziwym liderem, który potrafi motywować, inspirować oraz wie, jak osiągać zamierzone cele.

Książką Jo Owena dostarczą odpowiedzi na najważniejsze pytania. Dowiemy się jak panować nad emocjami, jak budować zdrowe relacje ze współpracownikami, jak przekonywać innych do swoich pomysłów oraz jak radzić sobie z sytuacjami kryzysowymi. Dzięki temu poradnikowi nie tylko zrozumiesz i opanujesz podstawowe umiejętności, które powinien mieć każdy lider, ale także znajdziesz tu różne niekonwencjonalne rozwiązania w zakresie przywództwa. Poznasz na przykłd teorię wrzeszczących małp i pięć pułapek matriksu, dowiesz się, jak sobie radzić z „drużyną grozy” i dlaczego dobry lider musi być czasami nierozsądny. Książka wzbogacona jest o zabawne ilustrowane scenki, które przedstawiają rozmaite sytuacje z życia lidera.

Wiele osób otrzymuje awans wprowadzający do matriksu dzięki kompetencjom technicznym. Staje się to ich strefą komfortu. Jednak wiedzę ekspercką mylą z  zarządzaniem i  przywództwem. Nawet najtrudniejszym wyzwaniom próbują sprostać tylko i  wyłącznie za pomocą wiedzy. Prawdziwy lider musi znaleźć sposób, aby cały zespół stanął w tej sytuacji na wysokości zadania. Eksperci nie mają umiejętności pomagania innym w osiąganiu celów, nie potrafią zlecać zadań, nie wzmacniają pozycji podwładnych, którym nie umieją zaufać. Nie są w stanie dalej awansować, ponieważ ich dogłębna wiedza techniczna nie jest uniwersalna i  nie wystarczy w ogólniejszym kontekście. Doskonały informatyk przetrwa na stanowisku kierownika działu IT, ale nie poradzi sobie z zarządzaniem zespołem handlowców, księgowych i pracowników operacyjnych.
Fragment książki

Jo Owen – lider, coach, przedsiębiorca, uznany prelegent i doradca biznesowy. Jest absolwentem studiów MBA (Cambridge University i London Business School). Współpracował z ponad setką najlepszych organizacji w Azji, Europie i Ameryce Północnej (m.in. Apple czy Procter & Gamble). Był współwłaścicielem firmy Accenture, założył prężnie działający bank i kilka organizacji charytatywnych. Jest także autorem bestsellerowych książek o zarządzaniu, sprzedaży, przywództwie i wywieraniu wpływu na ludzi.

Wydawnictwo: Samo Sedno | Data wydania: maj 2012
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Przywództwo. Biblia lidera

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Przywództwo. Biblia lidera

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Natalia
Natalia
11 lat temu

Książka jest świetna, nie bez kozery „Dziennik Gazeta Prawna” nazwał ją najlepszym tytułem o przywództwie w naszym kraju. Polecam wszystkim obecnym i przyszłym liderom!

1
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej