Psychologia ryzyka

psychologia-ryzyka
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Książka Psychologia ryzyka. Jak radzić sobie z niepewnością rynku jest zbiorem technik wykorzystywanych przy pracy motywacyjnej z traderami (a wcześniej ze sportowcami olimpijskimi). Choć od jej napisania minęło już ponad 10 lat to wciąż stanowi jedną z najważniejszych pozycji na ten temat. Stała się inspiracją dla wielu innych autorów.

Założyciel jednego z funduszy hedgingowych w latach dziewięćdziesiątych zatrudnił dr Ari Kieva, żeby pracował z jego traderami. Jak sam później napisał, dzięki stworzonemu przez niego programowi treningowemu udało mu się zwiększyć aktywa zarządzanych funduszy z 25 milionów dolarów do 500 milionów dolarów.

Autor wyjaśnia psychologiczne podłoże ryzyka, w jaki sposób sobie radzić z emocjami, które obniżają naszą skuteczność na rynku (strachem, stresem, chciwością). Zrozumienie kiedy warto podejmować odpowiednie ryzyko jest celem każdego tradera. Niestety nie każdy potrafi w przemyślany sposób owo ryzyko brać na siebie. Książka Psychologia ryzyka. Jak radzić sobie z niepewnością rynku to w istocie poradnik działania na ryzykownych rynkach. Dzięki niej zarówno osoby z dużym doświadczeniem, jak i początkujący mają szansę w pełny sposób przygotować się do spekulacji giełdowej.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Psychologia ryzyka

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Psychologia ryzyka

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej