,

RozGROMić kryzys. Jak żyć w świecie doświadczonym przez pandemię, kryzys i wojnę

RozGROMić kryzys. Jak żyć w świecie doświadczonym przez pandemię, kryzys i wojnę
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
4.3 / 3

Książka generała Romana Polko i Pauliny Polko “Rozgromić kryzys” zaczyna się od poruszającego opisu sytuacji globalnej, odzwierciedlającego wyzwania i kryzysy początku trzeciej dekady XXI wieku. Autorzy skupiają się na zagrożeniach takich jak rosyjska agresja na Ukrainę, zmiany klimatyczne, pandemia COVID-19 i kryzys migracyjny, tworząc tło do głębszej analizy współczesnego świata. A to tylko początek opowieści i informacji, co czeka nas w 2024 roku.

Analiza globalnych wyzwań: „Kryzysy definiujące nasz czas”


W książce autorzy analizują każde z tych zagrożeń, podkreślając ich złożoność i wzajemne powiązania. Rozważania o geopolitycznych i społecznych konsekwencjach pandemii, zmian klimatu i konfliktów międzynarodowych pokazują, jak skomplikowany stał się nasz świat. Państwo Polko umieszczają wydarzenia nam bliskie w szerszym kontekście historycznym, porównując obecne kryzysy do przeszłych wydarzeń. Ta perspektywa pomaga zrozumieć, jak obecne wyzwania kształtują naszą teraźniejszość i przyszłość.

Odwaga i determinacja czyli „Lekcje z Ukrainy”


Szczególną uwagę autorzy poświęcają sytuacji na Ukrainie, przedstawiając ją jako przykład odwagi i determinacji w obliczu (nie)oczekiwaniej agresji. Analiza konfliktu ukraińsko-rosyjskiego służy jako studium przypadku pokazujące, jak małe narody mogą stawić czoła potężnym wyzwaniom.

W dalszej części książki autorzy skupiają się na przyszłości, próbując przewidzieć, jak obecne kryzysy wpłyną na nadchodzące lata. Podkreślają konieczność adaptacji do zmieniającego się świata i potrzebę przygotowania na niepewną przyszłość. Jak w tej chwili wygląda rola Polski? Warto dowiedzieć się więcej, czytając książkę “Rozgromić kryzys”.

Postaw na sprawdzone źródło wiedzy o niepewnych czasach

„Rozgromić kryzys” Romana i Pauliny Polko to książka, która z niezwykłą przenikliwością rysuje obraz naszej teraźniejszości i rzuca światło na to, co może nas czekać w nadchodzącym 2024 roku. Przewidując trwałe skutki pandemii COVID-19, zmiany geopolityczne, wyzwania związane ze zmianami klimatycznymi, a także adaptację do nowej normalności w życiu codziennym, książka ta stanowi kluczowy przewodnik po dynamicznie zmieniającym się świecie. 

Jej lektura to nie tylko głębokie zrozumienie wpływu tych zmian na gospodarkę, technologię i kwestie społeczne, ale również inspiracja do aktywnego kształtowania przyszłości. Ta książka to absolutne must-read dla każdego, kto chce nie tylko nadążyć za szybkimi zmianami naszych czasów, ale również zrozumieć, jak mogą one kształtować nasze jutro. Niezależnie od tego, czy jesteś entuzjastą technologii, pasjonatem polityki, czy po prostu zainteresowanym obywatelem świata, dostarczy Ci ona cennych wskazówek i przemyśleń, które pomogą przygotować się na nadchodzące lata.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić RozGROMić kryzys. Jak żyć w świecie doświadczonym przez pandemię, kryzys i wojnę

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce RozGROMić kryzys. Jak żyć w świecie doświadczonym przez pandemię, kryzys i wojnę

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej