Starbucks

starbucks
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Zobacz wszystkie oferty

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

W pewne zimowe wtorkowe popołudnie w lutym 2008 roku Starbucks zamknął wszystkie swoje kawiarnie w USA. Informacja wywieszona na 7100 zamkniętych lokalach głosiła „Potrzebujemy trochę czasu, by ulepszyć nasze espresso. Przygotowanie dobrego espresso wymaga wprawy. Dlatego też postanowiliśmy poświęcić się udoskonaleniu tej sztuki”.

Decyzje taką podjął Howard Schultz, gdy istnienie Starbucksa stało się zagrożone, a firma zaczynała przynosić gigantyczne straty. W tym momencie Schultz wrócił na stanowisko dyrektora generalnego. Tak jak Steve Jobs po wielkim powrocie do Apple’a, Schultz dokonał wielkiej rewolucji. Wprowadził odważne i kontrowersyjne zmiany, stawiając swoją firmę na nogi. Na tym jednak podobieństwa do Jobsa się kończą. Schultz proponuje zupełnie inny pomysł na biznes i jego prowadzenie. Stawia przede wszystkim na ludzi, tradycyjne wartości oraz proste i perfekcyjne espresso. Dzięki temu, dzisiaj Starbucks to 60 milionów kubków kawy tygodniowo wydawanych w 16 tysiącach kawiarni w 54 krajach.

Howard Schultz jest jednym ze 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Jego droga do sukcesu nie była jednak łatwa. Pochodzi z biednej rodziny, wychował się na Brooklynie. Mimo to nigdy nie poddawał się przeciwnościom losu, uzyskał stypendium i ukończył Northern Michigan University, rozpoczął pracę w Seattle w firmie Starbucks, a kiedy jego innowacyjne pomysły nie spotkały się z aprobatą zarządu, stworzył swoją własną sieć kawiarni Il Giornale. Po dwóch latach właściciele Starbucksa postanowili wycofać się z branży i sprzedali firmę Schultzowi. Ten zainwestował w rozwój całej sieci, dzięki czemu stworzył najważniejszą i największą sieć kawiarni na świecie.

Książka Starbucks. Sztuka wyciągania wniosków z porażek, czyli rewolucyjny przepis Schultza na wielki sukces to jedno z najważniejszych biznesowych wydarzeń ostatnich lat. Książka gościła na szczycie listy bestsellerów „New York Timesa”, a Amazon zaliczył ją do grona najważniejszych książek roku.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Starbucks

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Starbucks

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej