,

Umysł Lidera. Wykorzystaj przełomowe odkrycia neuronauk, które zmieniają podejście do zarządzania sobą i innymi

Umysł Lidera. Wykorzystaj przełomowe odkrycia neuronauk, które zmieniają podejście do zarządzania sobą i innymi
Umysł Lidera. Wykorzystaj przełomowe odkrycia neuronauk, które zmieniają podejście do zarządzania sobą i innymi
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
4 / 4

O przywództwie napisano chyba setki tysięcy książek. To pojęcie rozkładane było na czynniki pierwsze, zastanawiano się nad cechami charakteru osób, które kierowały innymi ludźmi, rozmyślano, co sprawia, że dane jednostki są charyzmatyczne i potrafią sobie podporządkować otoczenie itd. Czym zatem różni się Umysł lidera. Wykorzystaj przełomowe odkrycia neuronauk, które zmieniają podejście do zarządzania sobą i innymi od innych książek? Przede wszystkim formą, językiem i sposobem przekazywania wiedzy. Poza tym autorzy podchodzą do przywództwa jak do elementu gałęzi nauki, a nie jak do umiejętności nabytej lub wyuczonej, co pozwala na łatwiejsze zrozumienie niektórych zagadnień.

9 rozdziałów i 3 główne sekcje

Autorzy w dziewięciu kolejnych rozdziałach zabierają czytelnika w podróż, która ma go nauczyć tego, jak wykorzystać własne umiejętności do bycia dobrym liderem i jak przełożyć zdobytą wiedzę na efektywne zarządzanie zespołami. Książka podzielona została na trzy główne sekcje.

Pierwsza skupia się na potencjale. Dowiemy się, czym jest na przykład koktajl neurochemiczny odpowiedzialny za szczytowe możliwości naszego umysłu oraz jak możemy go wykorzystać w codziennym życiu. Dodatkowo w podręczniku zawarte są informacje na temat różnych składników tego koktajlu dla każdego menadżera. Nie ma bowiem dwóch takich samych ludzi i każdy zachowa się inaczej w sytuacjach kryzysowych, czy też takich, które wymagają logicznego zarządzania i kierowania zespołami. Dodatkowo przeczytamy tutaj także o czynniku X, który decyduje o zdolności do osiągania szczytowych możliwości. Nie może zabraknąć tu też informacji o koncentracji i umiejętności odsiewania niepotrzebnych danych. W jednym z rozdziałów pojawi się więc kilka porad na temat sposobów radzenia sobie z problemami oraz skutecznego utrzymywaniu koncentracji w świecie zalewanym informacjami.

Zmień swój mózg

Wiele mitów, które słyszymy na temat naszych mózgów, zostało w tej książce obalonych. Autorzy starają się udowodnić, że nie ma czegoś takiego, jak rzekome wrodzone uwarunkowanie i zakodowanie procesów mentalnych. Dlatego pokazują, jakie różnice możemy zaobserwować w nawykach i jak się wyzbyć tych najgorszych. Dzięki temu dużo łatwiej będzie wypracować dobre zwyczaje i wyeliminować niepożądane. Warto również wspomnieć o tym, że w podręczniku tym pojawia się koncepcja neuroplastyczności, dzięki której dowiemy się, jak pobudzać mózg do pracy i przez całe życie doskonalić swoje umiejętności.

Gdzie miejsce na budowanie zespołu?

Dwie pierwsze części książki są tak naprawdę wstępem do ostatniej, najważniejszej dla liderów. To ona zawiera syntezę i rozwinięcie koncepcji przedstawionych wcześniej, a wszystko w kontekście pracy zespołowej oraz zarządzania zespołem. Wśród tematów znajdują się tutaj między innymi definicje różnorodności, składniki chemicznej struktury mózgu odpowiadające za różnice między ludźmi oraz sposoby optymalnego łączenia pracowników w grupy. Jest też bardzo obszerny akapit o tym, jak budować dobre zespoły, które będą wydajne i będą potrafiły pracować w różnorodnych grupach, nawet pod wpływem ogromnego stresu.

Wszystkie dane i materiały zawarte w książce zostały zebrane podczas wielu godzin spędzonych na szkoleniu menedżerów wysokiego szczebla na całym świecie. Dodatkowo jest tu wiele analiz i badań z dziedziny neurotyki i wielu innych dziedzin nauki, które mają wpływ na przywództwo i współdziałanie osób w firmie.

Podczas lektury szybko zauważymy, że każdy rozdział ma podsumowanie w formie pewnej pigułki, która zawiera wszelkie dane w nim zawarte w formie hasłowej. Dzięki temu łatwiej jest się połapać w podręczniku w sytuacji, w której interesują nas konkretne zagadnienia i treści. Dodatkowo budowa każdego rozdziału pozwala na łatwe znalezienie ważnych danych i informacji.

Podsumowując, Umysł lidera. Wykorzystaj przełomowe odkrycia neuronauk, które zmieniają podejście do zarządzania sobą i innymi jest książką kompletną. Pozwala popatrzeć na zagadnienia związane z zarządzaniem pod innym kątem i z innej perspektywy. Naukowe podejście do wielu wątków umożliwia analizę czysto teoretyczną, pozbawioną „trenerskiego” podejścia, które wmawia nam, że wszyscy jesteśmy diamentami. Dzięki temu w naszym codziennym życiu także wyzbędziemy się tego tonu, co z całą pewnością wpłynie na kontakty z naszymi pracownikami, przełożonymi i znajomymi. Umysł lidera. Wykorzystaj przełomowe odkrycia neuronauk, które zmieniają podejście do zarządzania sobą i innymi to podręcznik dla wszystkich, którzy chcą wykorzystać zdobytą wiedzę w życiu codziennym.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Umysł Lidera. Wykorzystaj przełomowe odkrycia neuronauk, które zmieniają podejście do zarządzania sobą i innymi

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Umysł Lidera. Wykorzystaj przełomowe odkrycia neuronauk, które zmieniają podejście do zarządzania sobą i innymi

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej