Wielki szort

Książka Michaela Lewisa Wielki szort. Mechanizm maszyny zagłady odsłania kulisy największego krachu finansowego naszych czasów. Na jej podstawie powstał znakomity film o tym samym tytule z gwiazdorską obsadą.

Jedynie niewtajemniczonym wydaje się, że kryzys na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych zaczął się jesienią w 2008 roku. Znawcy tematu doskonale jednak wiedzą, że prawdziwy, cichy krach miał miejsce już rok wcześniej. To wtedy na rynkach derywatów powiązanych z obligacjami i hipotekami wykorzystano mizerię finansową uboższych, zadłużonych warstw społeczeństwa amerykańskiego. Na rynkach, na które SEC nie ośmielała się, czy też wolała nie zaglądać.

Książka Wielki szort. Mechanizm maszyny zagłady to pierwszy dokument, który szczegółowo przedstawia kulisy tego największego ogólnoświatowego kryzysu naszych czasów. Michael Lewis opowiada nam historię równie wciągającą i niezwykłą jak w swoich poprzednich bestsellerach, po raz kolejny dowodząc, że jest znakomitym, obdarzonym humorem kronikarzem naszych czasów.

Porzućcie fikcję, odstawcie na półki horrory Kinga, Mastertona, Poego, Barkera, Herberta czy Koontza. Lubicie nie zasypiać ze strachu? Wielki szort napisany przez człowieka, który sam był elementem układu, a w słowach i brutalnych opisach nie przebiera, to gwarantuje.

Forbes

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Udostępnij
Share on linkedin
Udostępnij

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej wartościowej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Porównaj ceny

Reklama

Może Ciebie również zainteresować

Twoja prywatność

Nasza strona korzysta z plików cookie w celach analitycznych, a także, żeby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.