Złam szyfr ludzkich zachowań

Złam szyfr ludzkich zachowań
Złam szyfr ludzkich zachowań
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Poznajcie Vanessę. Jak sama o sobie mówi, w szkole nie była zbyt lubianą osobą. Może inaczej – zawsze należała do grona tych, których istnienia się po prostu nie zauważało. Gdy czytamy wstęp do jej książki, bardzo szybko możemy spostrzec, że była to typowa nastolatka, która w USA nie miała zbyt lekko. Za bardzo kujonowata, za mało dziewczęca na dopingowanie szkolnej drużyny footballowej. Teraz Vanessa jest znanym badaczem ludzkich zachowań i to, co miało miejsce w jej szkole, było podwalinami pod naprawdę ciekawie napisaną i świetną w odbiorze książkę.

Jak złamać szyfr ludzkich zachowań

Vanessa we wprowadzeniu do książki pokazywała, jak naiwne podejście do zachowań ludzkich może mieć młody człowiek. Jednak dzięki tej ciekawości stała się jednym z bardziej znanych ekspertów badających ludzkie zachowania. Jak dodaje autorka: „W pewnym momencie doszłam do wniosku, że będę opisywać wszystkie moje perypetie oraz spostrzeżenia dokonywane z perspektywy ludzkiego królika doświadczalnego. W ten sposób powstał blog ScienceofPeople.com. Ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu, ale i radości, okazało się, że nie tylko ja mam kłopot z relacjami z ludźmi. Z czasem nasze artykuły zaczęły się pojawiać w różnych miejscach na świecie, a nasze filmy zyskiwały coraz większą popularność. Wtedy też pojawiły się pierwsze możliwości przeprowadzenia badań na większą skalę. I tak naprawdę były to też pierwsze kroki do dalszych działań.”

Zobacz, jak działają ludzie

Książka Złam szyfr ludzkich zachowań. Zyskaj społeczne supermoce w dużej mierze wyjaśnia, jak działają ludzie, jak kształtują się ich postawy, jak możemy wpływać na nasze relacje i interakcje z innymi osobami. Utrzymując kontakty z ludźmi, dobrze posiłkować się pewnym określonym schematem – tak samo jak przy rozwiązywaniu skomplikowanych zadań matematycznych, warto stosować równania. Książka ta pozwala w dużej mierze opanować umiejętności społeczne, o których w szkole nie wspominano ani jednym słowem. Trzeba bowiem pamiętać, że zachowaniami ludzi rządzą określone za­sady. Tak naprawdę pierwsze pięć minut, pięć godzin i pięć dni są najważniejsze w budowaniu wspólnych relacji. Jeśli poznamy tajniki tych trzech okresów – tego, jakie zachowania i triki pozwolą nam na tworzenie relacji – to dużo łatwiej i szybciej będziemy mogli poznać szyfr zachowań innych osób, co zaś ułatwi komunikację werbalną i niewerbalną, podejmowanie decyzji itp.

3 części o relacjach

Jak wspominamy, każda z trzech części książki skupia się na innym przedziale czasowym. W pierwszych pięciu minutach autorka zajmuje się początkiem rozmowy i zdobywaniem sympatii. Pierwsze wrażenie to punkt wyjścia do zdobywania kolejnych umiejętności. W dwóch pierwszych częściach poznamy wprowadzony przez autorkę system szybkiego czytania ludzi oraz rozszyfrowywania ich zachowań. Jak wspomina Vanessa, przydaje się on zarówno w czasie spotkań prywatnych, jak i biznesowych. To, że jest on tak uniwersalny, sprawia, że po książkę powinni sięgnąć wszyscy – nie tylko ci, którzy pracują zawodowo i chcą mieć przewagę podczas spotkań i negocjacji, ale także osoby, które chętnie skorzystają z tej wiedzy w życiu codziennym na stopie bardziej towarzyskiej.

W książce znajdują się ramki nazwane faktami, które zawierają szybkie ankiety, publikowane przez autorkę w Internecie (przede wszystkim na portalach społecznościowych). Pokazują one, jak ludzie odczytują inne osoby, jak rozpatrują ich zachowania itp. Dzięki nim możemy zobaczyć, czy różnimy się od innych w swojej ocenie, czy może jesteśmy w większości.

Nie można zapominać też o teście określającym wskaźnik inteligencji interpersonalnej PQ, który pokazuje, czy potrafimy odczytywać inne osoby i czy mamy duże problemy ze znalezieniem się wśród nich. To tak naprawdę wyjście do dalszej lektury.

Książka Vanessy Van Edwards Złam szyfr ludzkich zachowań. Zyskaj społeczne supermoce nie dość, że napisana jest językiem bardzo przystępnym, to zawiera jeszcze dużą dawkę wiedzy, która przyda się każdemu z nas. Nawet osoby o dużej wiedzy na temat zachowań i emocji znajdą tutaj duże akapity dla siebie. Co dużo mówić, jest to dobrze zebrana dawka popartych badaniami treści.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Złam szyfr ludzkich zachowań

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Złam szyfr ludzkich zachowań

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej