77 historii, które mogą dać Ci kopa w życiu i biznesie

77 historii, które mogą dać Ci kopa w życiu i biznesie
77 historii, które mogą dać Ci kopa w życiu i biznesie
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Zobacz wszystkie oferty

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Marek Skała, dziennikarz, wykładowca i mówca marketingowy napisał 
„77 historii, które mogą dać Ci kopa w życiu i biznesie”, ponieważ chciał pokazać, że wszystko jest w życiu możliwe i osiągniemy sukces, jeśli bardzo tego pragniemy i zainicjujemy odpowiednie działania. Czy jednak książka istotnie przyniesie odbiorcy motywację?

Początkowa ambiwalencja 

Na początku lektury „77 historii, które mogą dać Ci kopa w życiu i biznesie” czytelnikowi towarzyszą ambiwalentne odczucia. Publikacja wydaje się autobiograficzną laurką, którą Marek Skała zadedykował samemu sobie. Szczęśliwie, w miarę kolejnych rozdziałów, okazuje się, że wrażenie to jest mylne, a autor kierował się przy pisaniu prawdziwą misją. Dzięki medialnemu i uniwersyteckiemu doświadczeniu, Marek Skała z godną podziwu wprawą posługuje się sztuką storytellingu, okraszoną humorem i autorefleksją. Z szeregu z pozoru banalnych opowieści, takich jak np. o zbieraniu pieniędzy na dżinsy, wysnuwa zaskakująco mądre wnioski. Będąc pasjonatem gór, dużo uwagi poświęca tatrzańskiemu przewodnikowi, Franciszkowi Spytce i anegdotom z nim związanym. Odkrywamy skarbnicę mądrości, takich jak: gdy kochasz swoją pracę, nie przepracujesz ani jednego dnia, czy to, że trzeba polegać na wskazówkach ludzi bardziej doświadczonych, zamiast samemu nieudolnie kombinować.

Doświadczenia autora i nauki z nich płynące

W dalszej części książki „77 historii, które mogą dać Ci kopa w życiu i biznesie” stajemy się świadkami życiowej podróży Marka Skały, poznajemy siłę determinacji, która pozwala nam pojąć, że do odważnych świat należy. Autor zawdzięcza błyskotliwą karierę przyjaznemu nastawieniu do świata – jako student pojechał do Niemiec, by pracować fizycznie. Trafił tam na uważnych, lojalnych i wartościowych szefów. Później, już w roli dziennikarza i mówcy, zetknął się z wieloma guru marketingu oraz wynotował nauki z tych spotkań: jeśli wyrzucą Cię drzwiami, wejdź oknem lub wykorzystuj szanse, które stawia przed Tobą los, nawet jeśli nie będziesz na nie w pełni przygotowany. Marek Skała podkreśla też znaczenie rozmowy windowej – takiej pogawędki z kimś znanym, aby ten ktoś nas zapamiętał, udowadniając jednocześnie, że podobna taktyka pomogła mu np. w rozmowie z Michaiłem Gorbaczowem. 

Inspirujące historie tych bardziej i mniej znanych

Druga część książki to inspirujące historie bardziej i mniej znanych osób obrazujące ich walkę z trudnościami. Marcin Prokop wypowiada się o sile przypadku w rozwoju telewizyjnego sukcesu, niepełnosprawna Angelika Chrapkiewicz-Gądek, o zdobywaniu górskich szczytów, czy Anna Łowińska, specjalistka ds. HR-u, o pokonaniu strachu przed tłumem i uczestnictwie w koncercie Chrisa Bottiego. Pozostali goście przedstawieni w 
książce „77 historii, które mogą dać Ci kopa w życiu i biznesie” równie twórczo podejmują temat pokonywania barier.

Odczarowanie coachingowych frazesów 

Marek Skała bez idealizmu i z charakterystyczną autoironią opisał wędrówkę w poszukiwaniu samego siebie. Sprawił, że „coachingowe” frazesy nabrały nowego znaczenia, uwiarygodnione dodatkowo poprzez sylwetki barwnych postaci. Książka przyda się każdemu niezależnie i kreatywnie myślącemu odbiorcy. 

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić 77 historii, które mogą dać Ci kopa w życiu i biznesie

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce 77 historii, które mogą dać Ci kopa w życiu i biznesie

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej