77 historii, które mogą dać Ci kopa w życiu i biznesie

77 historii, które mogą dać Ci kopa w życiu i biznesie

Spis treści

Ocena czytelników
0 / 0

Marek Skała, dziennikarz, wykładowca i mówca marketingowy napisał 
„77 historii, które mogą dać Ci kopa w życiu i biznesie”, ponieważ chciał pokazać, że wszystko jest w życiu możliwe i osiągniemy sukces, jeśli bardzo tego pragniemy i zainicjujemy odpowiednie działania. Czy jednak książka istotnie przyniesie odbiorcy motywację?

Początkowa ambiwalencja 

Na początku lektury „77 historii, które mogą dać Ci kopa w życiu i biznesie” czytelnikowi towarzyszą ambiwalentne odczucia. Publikacja wydaje się autobiograficzną laurką, którą Marek Skała zadedykował samemu sobie. Szczęśliwie, w miarę kolejnych rozdziałów, okazuje się, że wrażenie to jest mylne, a autor kierował się przy pisaniu prawdziwą misją. Dzięki medialnemu i uniwersyteckiemu doświadczeniu, Marek Skała z godną podziwu wprawą posługuje się sztuką storytellingu, okraszoną humorem i autorefleksją. Z szeregu z pozoru banalnych opowieści, takich jak np. o zbieraniu pieniędzy na dżinsy, wysnuwa zaskakująco mądre wnioski. Będąc pasjonatem gór, dużo uwagi poświęca tatrzańskiemu przewodnikowi, Franciszkowi Spytce i anegdotom z nim związanym. Odkrywamy skarbnicę mądrości, takich jak: gdy kochasz swoją pracę, nie przepracujesz ani jednego dnia, czy to, że trzeba polegać na wskazówkach ludzi bardziej doświadczonych, zamiast samemu nieudolnie kombinować.

Doświadczenia autora i nauki z nich płynące

W dalszej części książki „77 historii, które mogą dać Ci kopa w życiu i biznesie” stajemy się świadkami życiowej podróży Marka Skały, poznajemy siłę determinacji, która pozwala nam pojąć, że do odważnych świat należy. Autor zawdzięcza błyskotliwą karierę przyjaznemu nastawieniu do świata – jako student pojechał do Niemiec, by pracować fizycznie. Trafił tam na uważnych, lojalnych i wartościowych szefów. Później, już w roli dziennikarza i mówcy, zetknął się z wieloma guru marketingu oraz wynotował nauki z tych spotkań: jeśli wyrzucą Cię drzwiami, wejdź oknem lub wykorzystuj szanse, które stawia przed Tobą los, nawet jeśli nie będziesz na nie w pełni przygotowany. Marek Skała podkreśla też znaczenie rozmowy windowej – takiej pogawędki z kimś znanym, aby ten ktoś nas zapamiętał, udowadniając jednocześnie, że podobna taktyka pomogła mu np. w rozmowie z Michaiłem Gorbaczowem. 

Inspirujące historie tych bardziej i mniej znanych

Druga część książki to inspirujące historie bardziej i mniej znanych osób obrazujące ich walkę z trudnościami. Marcin Prokop wypowiada się o sile przypadku w rozwoju telewizyjnego sukcesu, niepełnosprawna Angelika Chrapkiewicz-Gądek, o zdobywaniu górskich szczytów, czy Anna Łowińska, specjalistka ds. HR-u, o pokonaniu strachu przed tłumem i uczestnictwie w koncercie Chrisa Bottiego. Pozostali goście przedstawieni w 
książce „77 historii, które mogą dać Ci kopa w życiu i biznesie” równie twórczo podejmują temat pokonywania barier.

Odczarowanie coachingowych frazesów 

Marek Skała bez idealizmu i z charakterystyczną autoironią opisał wędrówkę w poszukiwaniu samego siebie. Sprawił, że „coachingowe” frazesy nabrały nowego znaczenia, uwiarygodnione dodatkowo poprzez sylwetki barwnych postaci. Książka przyda się każdemu niezależnie i kreatywnie myślącemu odbiorcy. 

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Sprawdź, gdzie kupić 77 historii, które mogą dać Ci kopa w życiu i biznesie

R E K L A M A

Szukasz pomysłu na biznes?

Lubisz czytać książki i polecać je innym? Masz własną stronę lub profil w mediach społecznościowych? Możesz zacząć na tym zarabiać jeszcze dziś! Wystarczy, że przy pomocy widżetu BUY.BOX zaczniesz kierować swoich użytkowników do najlepszych księgarń.

Sprawdź, gdzie kupić

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Twoja prywatność

Nasza strona korzysta z plików cookie w celach analitycznych, a także, żeby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.