Analiza danych w biznesie

Wszystko co należy wiedzieć o eksploracji danych, myśleniu w kategoriach analityki danych i sztuce wyciągania trafnych wniosków znajdziecie w książce Analiza danych w biznesie. Sztuka podejmowania skutecznych decyzji.

Posiadanie zbiorów wartościowych danych to dopiero połowa sukcesu. Drugą połową jest umiejętność ich skutecznej analizy i wyciągania trafnych wniosków. Dopiero na tej podstawie będziemy w stanie właściwie ocenić kondycję firmy oraz podjąć słuszne decyzje. Wiedza zawarta w książce Analiza danych w biznesie. Sztuka podejmowania skutecznych decyzji może zadecydować o sukcesie biznesowym lub porażce.

Ta książka wykracza poza sferę podstaw analityki danych. To niezbędny przewodnik dla tych z nas (nas wszystkich?), których firmy zostały zbudowane w oparciu o wszechobecność okazji biznesowych, wiążących się z danymi, i nowe możliwości podejmowania decyzji w oparciu o dane.

– Tom Phillips, prezes Distillery i były szef Google Search i Google Analytics

Książka Analiza danych w biznesie. Sztuka podejmowania skutecznych decyzji to unikalny podręcznik, który pomoże nam sprawnie opanować nawet najtrudniejsze zagadnienia związane z analizą danych. Dowiemy się z niej, jak zbudowany jest proces eksploracji danych, z jakich narzędzi możemy korzystać oraz jak stworzyć model predykcyjny i dopasować go do danych. W kolejnych rozdziałach dowiemy się o tym, czym grozi nadmierne dopasowanie modelu i jak go unikać oraz jak wyciągać wnioski metodą najbliższych sąsiadów. Na koniec poznamy możliwości wizualizacji skuteczności modelu oraz odkryjemy związek pomiędzy nauką o danych a strategią biznesową. To obowiązkowa lektura dla wszystkich osób chcących podejmować świadome decyzje na podstawie posiadanych danych.

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Udostępnij
Share on linkedin
Udostępnij

Newsletter

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz kolejnych recenzji wartościowych książek.

Porównaj ceny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ciebie również zainteresować

Dobry zysk. Jak tworzenie wartości dla innych zbudowało firmę, która odniosła jeden z największych sukcesów na świecie

Dobry zysk

Charles G. Koch był dyrektorem zarządu i prezesem Koch Industries. Na podstawie wieloletnich doświadczeń napisał „Dobry zysk. Jak tworzenie wartości dla innych zbudowało firmę, która odniosła jeden z największych sukcesów na świecie”.

Czytaj więcej
Key Account Management. Przygotowanie do negocjacji

Key Account Management

Krzysztof Kałucki jest doktorem nauk społecznych, absolwentem MBA oraz trenerem sprzedaży. Na podstawie swojej rozległej wiedzy napisał „Key Account Management. Przygotowanie do negocjacji”. Przyjrzyjmy się tej książce. Wprowadzenie  Negocjacje polegają na rozwiązywaniu

Czytaj więcej
Motywacje lidera. Dlaczego tak wielu szefów rezygnuje z wykonywania swoich najważniejszych obowiązków?

Motywacje lidera

Patrick Lencioni to założyciel firmy The Table Group, udzielającej konsultacji liderom na całym świecie. Na bazie licznych doświadczeń autora powstała książka „Motywacje lidera. Dlaczego tak wielu szefów rezygnuje z wykonywania swoich najważniejszych

Czytaj więcej