Autentyczny personal branding, czyli silna marka osobista w praktyce

Autentyczny personal branding, czyli silna marka osobista w praktyce
Autentyczny personal branding, czyli silna marka osobista w praktyce
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Zobacz wszystkie oferty

Spis treści

Ocena czytelników
3.7 / 3

Tematem dzisiejszej recenzji jest książka Angeliki Chimkowskiej „Autentyczny personal branding, czyli silna marka osobista w praktyce”. Autorka jest specjalistką w kreacji i prowadzeniu silnych marek, a do listy jej klientów można zaliczyć tak dużych graczy, jak Millenium, Volvo czy Brother. 

Chimkowska jest również autorką wielu innych publikacji dotykających tematykę tworzenia brandu oraz sprzedawcą z zawodu, co nadaje książce bardziej praktyczny ton.

Książka została wydana przez Wydawnictwo MT Biznes. Składa się z siedmiu rozdziałów, w których Chimkowska skupia się na tworzeniu i prowadzeniu marki osobistej, nie omijając tak istotnych zagadnień jak sytuacje kryzysowe, autentyczność i wykorzystanie brandu w sprzedaży.

Nie ma silnej marki osobistej bez autentyczności oraz przywództwa.

Angelka Chimkowska

Oprócz własnego doświadczenia autorka czerpie z doświadczenia specjalistów i liderów polskiego rynku, w tym: Jacka Santorskiego, Jowity Michalskiej, Marka Kamińskiego czy Dominiki Bettman. Jest to istotny dodatek dla książki, który wprowadza kolejne głosy do dyskusji o wadze i odpowiedzialności lidera, w jaki nierzadko ewoluują marki osobiste.

Autentyczność a sprzedaż

Nie ma się co oszukiwać – personal branding to lata pracy, chyba że dysponujemy wysokim budżetem i wyspecjalizowaną kadrą (lub przynajmniej doświadczonym agentem z sukcesami na koncie). 

Kreowanie marki osobistej to nie jednorazowa kampania, którą można kupić w internecie i zostawić pracownikowi do nadzoru. To przede wszystkim przekonanie współpracowników, klientów i kupców, że jest się autentyczną, zaangażowaną i profesjonalną jednostką.

Jak to zrobić? W książce „Autentyczny personal branding, czyli silna marka osobista w praktyce ” czytelnik pozna wiele strategii kreowania wizerunku, od udziału w debacie publicznej i marketing zaangażowany, po podstawy sprzedaży (jak np. funkcjonowanie lejków marketingowych). 

Być może podejmowanie tematu wielokrotnie już omawianych strategii, jak wspomniany lejek, nie jest to szczególnie odkrywcze i znajduje się w większości pozycji biznesowych. Jednak trzeba zwrócić uwagę na fakt, że Chimkowska opisała wszystkie strategie  w inspirujący i praktyczny sposób, zamiast skupiać się na teorii. 

Psychologiczne aspekty kreowania marki przydadzą się zwłaszcza osobom pracującym w branży kreatywnej, w której na porządku dziennym jest walka z syndromem oszusta, jak i czytelnikom zmagającym się z wystąpieniami publicznymi. Angelika Chimkowska podejmuje również bardzo ważny temat radzenia sobie z hejtem, który dotyka mocniej w przypadku właśnie marki osobistej.

Dla kogo jest ta książka?

„Autentyczny personal branding, czyli silna marka osobista w praktyce” to książka przede wszystkim dla freelancerów, influencerów i małych przedsiębiorców, ale znajdą się w niej również informacje istotne dla osób prowadzących większe marki czy specjalistów ds. promocji. 

Publikacja pomoże przede wszystkim tym osobom, które dopiero zaczynają lub są już jakiś czas na rynku, ale mają problem z określeniem swojej firmy – marki. Dzięki tej książce czytelnik pozna odpowiedź na pytanie, w jaki sposób kreować się na bardziej spójną, wiarygodną i profesjonalną markę – a co za tym idzie, jak lepiej wypaść w oczach przyszłych klientów.

Kolejną grupą, która sporo zyska na lekturze są pracownicy dużych i średnich firm, zwłaszcza pracownicy odpowiedzialni za wizerunek marki, content czy produkt (w tym – product managerowie). Chimkowska udowadnia, że zaangażowanie w budowę marki pracodawcy można przekuć we własny personal branding jako pracownika. 

Dlaczego warto to robić? Ponieważ dzięki temu pracownicy mogą nie tylko pozytywnie wpływać na dochody firmy czy rozpoznawalność w sieci, ale również budować własną sieć networkingową czy nawet zyskać dodatkowe źródła dochodu.

Książka jak dobre szkolenie

Można powiedzieć, że „Autentyczny personal branding, czyli silna marka osobista w praktyce” jest jak dobre szkolenie – podejmuje wiele istotnych tematów, ale zawiera w sobie również solidne podstawy sprzedaży i marketingu, nie nudzi i daje konkretną wiedzę.

Na plus jest również język książki – narracja jest płynna, szybka, merytoryczna i dążąca do celu. To duży atut, zwłaszcza gdy czytelnik potrzebuje realnej pomocy i pomysłów, zamiast godzin teoretycznych opisów w akademickim stylu. Dzięki temu początkującym zapewne łatwiej jest przygotować własne notatki i strategie na podstawie zaproponowanych przez Chimkowską rozwiązań.

Sprzedawanie to pomaganie. Na rynku nie wygrywa najlepszy produkt, ale najlepiej zakomunikowany.

Angelka Chimkowska
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Autentyczny personal branding, czyli silna marka osobista w praktyce

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Autentyczny personal branding, czyli silna marka osobista w praktyce

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej