Personal branding, czyli jak skutecznie zbudować autentyczną markę osobistą

Personal branding, czyli jak skutecznie zbudować autentyczną markę osobistą

Spis treści

Ocena czytelników
4 / 1

Mateusz Grzesiak zaserwował czytelnikom w „Personal branding, czyli jak skutecznie zbudować autentyczną markę osobistą” informacje z zakresu kształtowania indywidualnego wizerunku. Zastanówmy się, czy można je twórczo wykorzystać w życiu. 

Funkcjonowanie z ludźmi i przestrzenie marki osobistej

Autor rozróżnia cztery typy funkcjonowania w relacji z innymi ludźmi: 1. Tak X, nie Y, mamy pozytywną opinię na swój temat, a inni mają negatywną; 2. Nie X, nie Y – posiadamy negatywne zdanie na swój temat, a otoczenie to zdanie podziela; 3. Tak X, tak Y – inni ludzie i my sami myślimy o sobie dobrze; 4. Nie X, tak Y – mamy niskie poczucie własnej wartości, choć środowisko postrzega nas dobrze. Następnie, Grzesiak wymienia przestrzenie kreowania marki osobistej. Są to: 1. Polityka – polityk powinien być godny zaufania; 
2. Miasto – Las Vegas wykształciło markę miasta rozrywki, Paryż to miejsce wyrafinowane, a Berlin artystyczne; Gwiazdy użyczają swoich wizerunków promując 3. Kampanie społeczne; Markę taką rozwiniemy nagrywając 4. Reklamy – Coca-Cola kojarzy się z radością, Channel z elegancją; Jerzy Owsiak firmuje WOŚP dobrymi uczynkami, a image ten gwarantuje mu 5. Pozyskanie funduszy; Markę osobistą  wyrabiamy również w relacjach osobisto-zawodowych.   

Marki osobista w pracy i w relacjach 

Autor punktuje, jakie są prawdopodobne konsekwencje braku odpowiedniej marki osobistej – m.in. utrata pracy, czy niska sprzedaż. Markę dobierajmy w zależności od kontekstu – czasem mamy prawo przeistoczyć się w buntowników, magików, innowatorów, odkrywców, a nawet błaznów. Grzesiak omawia, na co zwracać uwagę przy nawiązywaniu rozmowy oraz czym charakteryzuje się udana krótkotrwała relacja miłosna. Dobrze wykreowana marka osobista to zadbany wygląd i wciągająca historia. W dalszej kolejności dowiadujemy się, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej (poznając kulturę firmy, stronę internetową i portfolio). Znajdując pracę, pamiętajmy o uznaniu, komunikacji i zadawaniu pytań.

Marka osobista u dziecka, influencerów oraz na randce 

Markę osobistą u dziecka rozwiniemy wcielając w interakcję bliskość oraz partnerstwo, a na randce wypadniemy najlepiej będąc szczerymi. Właściwie eksponowana marka w mediach społecznościowych opiera się natomiast na merytoryczności i profesjonalnych zdjęciach. Skuteczny influencer to też zdolny copywriter, piszący teksty wspólne dla przeżyć grupy docelowej oraz ukazujące korzyści płynące z zapoznania się z treścią.  Zwieńczeniem publikacji jest podanie kroków prowadzących do stworzenia personal brandu: 1. Określenie celu marki 2. Profilowanie grupy docelowej 3. Stworzenie marki osobistej 4. Wprowadzenie marki – m.in. dzięki socialmediom.

Dla ludzi dążących do spełnienia marzeń

Książka „Personal branding, czyli jak skutecznie zbudować autentyczną markę osobistą” to ciekawa lektura dla ludzi rozpoczynających karierę w różnych profesjach oraz troszczących się o progres w sytuacjach prywatnych. Opracowane przez Grzesiaka ćwiczenia, pomagają odbiorcy głębiej poznać swoje motywacje i nabyć umiejętności otwierające bramy do sukcesu. 

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Sprawdź, gdzie kupić Personal branding, czyli jak skutecznie zbudować autentyczną markę osobistą

Opinie o książce Personal branding, czyli jak skutecznie zbudować autentyczną markę osobistą

Twoja prywatność

Nasza strona korzysta z plików cookie w celach analitycznych, a także, żeby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.