Personal branding, czyli jak skutecznie zbudować autentyczną markę osobistą

Personal branding, czyli jak skutecznie zbudować autentyczną markę osobistą
Personal branding, czyli jak skutecznie zbudować autentyczną markę osobistą
Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
4 / 1

Mateusz Grzesiak zaserwował czytelnikom w „Personal branding, czyli jak skutecznie zbudować autentyczną markę osobistą” informacje z zakresu kształtowania indywidualnego wizerunku. Zastanówmy się, czy można je twórczo wykorzystać w życiu. 

Funkcjonowanie z ludźmi i przestrzenie marki osobistej

Autor rozróżnia cztery typy funkcjonowania w relacji z innymi ludźmi: 1. Tak X, nie Y, mamy pozytywną opinię na swój temat, a inni mają negatywną; 2. Nie X, nie Y – posiadamy negatywne zdanie na swój temat, a otoczenie to zdanie podziela; 3. Tak X, tak Y – inni ludzie i my sami myślimy o sobie dobrze; 4. Nie X, tak Y – mamy niskie poczucie własnej wartości, choć środowisko postrzega nas dobrze. Następnie, Grzesiak wymienia przestrzenie kreowania marki osobistej. Są to: 1. Polityka – polityk powinien być godny zaufania; 
2. Miasto – Las Vegas wykształciło markę miasta rozrywki, Paryż to miejsce wyrafinowane, a Berlin artystyczne; Gwiazdy użyczają swoich wizerunków promując 3. Kampanie społeczne; Markę taką rozwiniemy nagrywając 4. Reklamy – Coca-Cola kojarzy się z radością, Channel z elegancją; Jerzy Owsiak firmuje WOŚP dobrymi uczynkami, a image ten gwarantuje mu 5. Pozyskanie funduszy; Markę osobistą  wyrabiamy również w relacjach osobisto-zawodowych.   

Marki osobista w pracy i w relacjach 

Autor punktuje, jakie są prawdopodobne konsekwencje braku odpowiedniej marki osobistej – m.in. utrata pracy, czy niska sprzedaż. Markę dobierajmy w zależności od kontekstu – czasem mamy prawo przeistoczyć się w buntowników, magików, innowatorów, odkrywców, a nawet błaznów. Grzesiak omawia, na co zwracać uwagę przy nawiązywaniu rozmowy oraz czym charakteryzuje się udana krótkotrwała relacja miłosna. Dobrze wykreowana marka osobista to zadbany wygląd i wciągająca historia. W dalszej kolejności dowiadujemy się, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej (poznając kulturę firmy, stronę internetową i portfolio). Znajdując pracę, pamiętajmy o uznaniu, komunikacji i zadawaniu pytań.

Marka osobista u dziecka, influencerów oraz na randce 

Markę osobistą u dziecka rozwiniemy wcielając w interakcję bliskość oraz partnerstwo, a na randce wypadniemy najlepiej będąc szczerymi. Właściwie eksponowana marka w mediach społecznościowych opiera się natomiast na merytoryczności i profesjonalnych zdjęciach. Skuteczny influencer to też zdolny copywriter, piszący teksty wspólne dla przeżyć grupy docelowej oraz ukazujące korzyści płynące z zapoznania się z treścią.  Zwieńczeniem publikacji jest podanie kroków prowadzących do stworzenia personal brandu: 1. Określenie celu marki 2. Profilowanie grupy docelowej 3. Stworzenie marki osobistej 4. Wprowadzenie marki – m.in. dzięki socialmediom.

Dla ludzi dążących do spełnienia marzeń

Książka „Personal branding, czyli jak skutecznie zbudować autentyczną markę osobistą” to ciekawa lektura dla ludzi rozpoczynających karierę w różnych profesjach oraz troszczących się o progres w sytuacjach prywatnych. Opracowane przez Grzesiaka ćwiczenia, pomagają odbiorcy głębiej poznać swoje motywacje i nabyć umiejętności otwierające bramy do sukcesu. 

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Personal branding, czyli jak skutecznie zbudować autentyczną markę osobistą

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Personal branding, czyli jak skutecznie zbudować autentyczną markę osobistą

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej