Ekonomia nierówności

Zapisz

Dziś najtaniej  🎉

Spis treści

Ocena czytelników
1 / 2

Po książce Kapitał XXI wieku Krytyka Polityczna raczy nas kolejnym dziełem najwybitniejszego francuskiego ekonomisty – Thomasa Piketty’ego. Tym razem jest to Ekonomia nierówności.

Czy nierówności są konsekwencją koncentracji kapitału w rękach nielicznych, którzy do tego bardzo często omijają podatki? Czy nierówność dochodowa odzwierciedla popyt na różne typy pracy? Czy nierówności są przenoszone na poziomie rodziny? Czy nakłady na edukację mogą zmniejszyć nierówność szans? Czy dzisiejszy system finansowy i gospodarczy w ogóle pozwala na równą dystrybucję, czy też należy poddać go gruntownej reformie?

Na te, jak i na szereg innych nurtujących pytań odpowiedzi udziela, posługując się brawurową argumentacją, Thomas Piketty. Miłej lektury.

Thomas Piketty – francuski ekonomista, absolwent m.in. London School of Economics, dyrektor ds. badań w École des hautes études en sciences sociales (EHESS), współzałożyciel i profesor w Paris School of Economics. W 2012 roku wybrany przez „Foreign Policy” do grona stu najbardziej wpływowych intelektualistów na świecie. Autor bestsellerowej książki Kapitał w XXI wieku i zbioru esejów pt. Czy można uratować Europę?.

Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij
Udostępnij

Sprawdź, gdzie kupić Ekonomia nierówności

Bądź na bieżąco!

Zaprenumeruj nasz newsletter, a nie przegapisz żadnej książki, którą warto przeczytać. 

Nie wysyłamy spamu, ani nie sprzedajemy Twoich danych. W każdej chwili możesz zrezygnować.

Opinie o książce Ekonomia nierówności

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podyskutuj o tej książcex

Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej